Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lyukas évek az önéletrajzban,...

Lyukas évek az önéletrajzban, ez jó megoldás?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy olyan - inkább nem releváns - munkatapasztalattal töltöm ki az üres 2 évet az önéletrajzomban, hogy egy olyan cégnél dolgoztam, amit azóta felszámoltak, de akkor még működött amikor én papíron ott dolgoztam. Mit gondoltok, működhet így, vagy akár releváns munkát is beírhatok esetleg felejtős, mert tuti bukta és inkább mondjam ha rákérdeznek, hogy semmit sem csináltam ( már ha 2 év munkanélküliség és majdnem zéró munkatapasztalattal egyáltalán behívnak valahova is..) ?

2016. márc. 24. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha több mint 6 hónapja regisztrált álláskereső vagy kapnak utánad adókedvezményt...
2016. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok az... amúgy kétszer regisztráltam már, de mikor harmadjára elmentem újfent nem voltam a rendszerben..
2016. márc. 24. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:

voltam már munkanélküli, és úgy emlékszem havonta vagy kéthavonta be kell csekkolni, hogy álláskeresőként nyilvántartsanak

ha ezt elmulasztod, akkor sarokba állítanak, és megírják levélben, hogy x hónapig ne is lássanak


a kérdés, hogy valójában mit csináltál ebben a két évben


releváns szaktudás, mondjuk szakma az keresett, és 2 év alatt azért elégsokmindent el lehetett volna végezni, de akár nyelvet is lehetett volna tanulni

2016. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit foglalkozol vele (?) ha kellesz, ahova kell a munkád, ott nincs szükség magyarázkodásra, ahol meg igen az nem más mint mellébeszélés, kifogás, ürügy .

Egyszer hívtak állásinterjúra, egy semmitmondó, tudást nem igénylő melóról volt szó egy cipőboltba . Mindent kiszedett, ki húzott belőlem, az egész életemet a boltvezető . Nagy sza.rban voltam, segélyen, hosszú idő óta semmi . Nem engem választott . Pár hét múlva elsétáltam újra arrafelé, egy szőke fenékig érő hajú, tele tetoválással, műkörömmel csajt vett fel . Érdekli szerinted az ilyeneket a luk az önéletrajzodban, vagy az, hogy nincs miből élned vagy bármi egyéb más ? xD Ugyan már .

2016. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*ahol meg igen = ahol nem a munka, a munkád a lényeg
2016. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem tökéletesen bevált h kitöltöttem a lukakat valamilyen cégnevekkel,diákmunkáknak írtam,árufeltöltést, csak ki is kell találni hozzá valami hátteret és inkább az iskolai végzettségeidre hívd fel a figyelmet az Önéletrajzban. Csak annyi különbséggel h nekem csak hónapokat kellett kitölteni, azóta már 2 éve egy folyamatos munkaviszonyom van.Bár nem egy álom munka.
2016. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kónya Ágnes ***** válasza:

Attól függően, hogy milyen állásra pályázol, érdemes elgondolkoznod, hogy mit csináltál az alatt a két év alatt. Írj össze mindent, amit fel tudsz használni a megpályázni kívánt álláshoz kapcsolódóan. Ne csak a fizetett munkákra koncentrálj.


Például, ha rendezvényszervezőnek jelentkezel, akkor jó tapasztalat, hogy a szülői munkaközösségnek voltál a tagja és részt vettél az éves jótékonysági bál megszervezésében vagy te szervezted.


Vagy, ha adminisztratív állásra pályázol, akkor szintén jó tapasztalat, hogy az egyik ismerősöd vállalkozásának napi teendőibe segítettél be. Vagy te kezelted az osztálypénzt.


Ha részt vettél valamilyen tanfolyamon, tréningen, konferencián, akkor mindenképpen tüntesd fel. Sőt, ha szakmai könyveket olvastál, akkor még azoknak a címeit is feltüntetheted.

2016. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!