Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kell ahhoz, hogy egy Libri...

Mi kell ahhoz, hogy egy Libri (vagy bármely) könyvesboltban eladóként dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Angolból nyelvizsgám, érettségim és egy pénzügyi OKJ-s végzettségem van.

Kereskedelmi szakközépiskolába jártam és érettségiztem is belőle szóval tudásom van viszont tapasztalatom semmi.


Ha épp nem írják ki, hogy keresnek eladót akkor hol és hogy jelentkezhetek/adhatom le az önéletrajzomat?



2016. márc. 28. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

[link]


Meg alap,a GOOGLE használata!

2016. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Ehhez aztan nem.kell szakkepesites, betanitott munka. En isdolgoztam nem egy boltban, multinal ugy hogy semmi kozom nincs a szakmahoz...
2016. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is csak érettségim van és mégis eladóként dolgozom már egy jó ideje; de ismerek olyat is, akinek csak 8 általánosa van és szintén eladó az egyik boltban.


Könyvesboltba nehéz bekerülni. Sokszor meg sem hirdetik az állást, hanem megkérdezik a már ott dolgozókat, hogy ismernek-e valakit, aki mondjuk váltana vagy munkát keres és akkor úgy elintézik a felvételt. Tapasztalatból beszélek. Sokkal fontosabb a protekció, az ismertség, mint a szakképzettség.

2016. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menned a kiszemelt üzletbe vagy boltba és meg kell kérned az ottani kasszást, hogy szóljon az üzletvezetőnek, mert beszélni szeretnél vele. Tőle meg tudod kérdezni, hogy keresnek-e valakit. Ha igen, akkor odaadod neki az önéletrajzodat, ha nem akkor meg csak annyit mondasz neki, hogy otthagynád az önéletrajzodat, ha esetleg idővel megüresedne egy hely.

Én is ugyanígy kerestem aztán vártam és vártam... egyszer végül visszahívtak és nekem is lett tapasztalatom (úgy hogy az elején semmi nem volt a kereskedelem terén).

A lényeg, hogy mindenhova jelentkezz, add be az önéletrajzodat. Online is, mert azokat is nézik és türelemmel kell, hogy légy, mert egyszer úgyis visszahívnak.


Sok sikert!

2016. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki írt főleg az utolsónak :)
2016. márc. 28. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!