Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sopronban milyen a lehetőségek?

Sopronban milyen a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rég voltam Sopronban, és nagyon megtetszett a város. S most haza jöttem (Tolna megyében) nagyon gondolkodok azon hogy felkerekedek és ott próbálok. Kérdésem több is lenne. Az első: Hogy milyenek ott az albérlet árak ? Gondolom olyanok mint mondjuk más nagy városban. ( 60-70 körül)

A második: Munka szempontjából milyen lehetőségek vannak? Autószerelői és műszerész végzettségem van, ott szerintetek mennék ezekkel valamire? Vagy inkább az ingázás éri az osztrákokhoz? ( német nyelvtudás alapszinten döcög)

Harmadik kérdésem, hogy ott a fizetések magasabbak mint erre ? ( nettó 100 körüli)

Válaszaitokat előre is köszönöm. 28/F



2016. ápr. 5. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát eléggé ingázó/turista város, amit az albérletárak, és pár helyen az éttermek árai is tükröznek.


[link]


[link]


Pár cikk a témában.


És egy kérdés róla:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__577779..

2016. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

10 évig éltem sopronba mondjuk így, egyetem plusz szakközép iskolai évek. Albérlet árak horrorisztikusak egyik legdrágább az országba, három szobás lakás 100 ezer+ rezsi, 1,5 szoba olyan 65 ezer+ rezsi, ha beválalod, akkor tudsz szobát bérelni ugy hogy 3 szobás lakás és az egyik szoba a tiéd, közös konyha fürdő wc, ez olyan 30+ rezsi volt tavaly egy barátomnak, de ő 5 évig ott volt :D.

Fizetések , nagyon jó szakmád van, tesóm autó szerelőnek tanul,gyakorlaton van az opel szervizbe 130-at megkeresnek nettóbaa kezdő szerelők is elvileg, aki ért az elektromossághoz meg iskolája is van róla stb ők 200 felett keresnek plusz maszek emellé. Sopronba sok márkaszerviz van, akár az ipari óton, akár fertőrákos felé, sopronkőhida felé stb... plusz sok maszek szerviz, tehát biztos nem lesz gondod elhelyezkedni.

Ausztriába lehelyezkedni már necesebb a határ mentén, kb. csak autószerelőként tudsz, mert annyira telitett magyarokkal az állás piac. Sopronba az a jó, hogy bécs szélére 1 óra alatt elérsz autóval autópályán , tehát simán ingáznak sokan bécsbe is! Ausztriába 1500 eurot megtudod keresni, de azért ott autó fenntartás kijárás stb...

Illetve németül azért értened kell, ott senki nem fog neked magyarul magyarázni, ha tud valaki magyarul akkor is azt foglya mondani beszéljünk németül. Találkoztam ilyen osztrákkal, beszélt magyartul, de azt mondta mit akarok itt magyarul beszélni neki !

Alapjában véve sopronba "jólét" van, sok a fiatal az egyetem miatt, ezt a korod miatt irom, sok az ausztriában dologzó, van pénz ugy mondom, természetesen ez az árakon is látszik, egy sör, vagy étterem sokkal drágább mint pl. borsod megyébe, én ehhez tudom viszonyitani. Egy biztos több lehetőség van mint akár vas megyében is....

2016. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Átköltözni csak úgy érné meg, hogy később kint dolgoznál. Ha levonod az albérlet árát, akkor ugyanott vagy, mint Tolnában. A város egyébként jó, látszik, hogy van pénz.
2016. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Így legalább már tudom mivel kell számolnom. :)
2016. ápr. 8. 12:10
 5/5 anonim válasza:

Háááááát. Jelenleg is Sopronban dolgozom. A korábbi "sok a fiatal az egyetem miatt"-hoz csak annyit, hogy az kb. 5 éve volt. Most egyáltalán nincsenek sokan.


A városon meglátszik az osztrákok közelsége. Viszont ha Ósztriába szeretnél menni dolgozni, akkor kösd fel a gatyeszt, kell a német. Nem olyan ja, nein szinten, hanem gyakorlottabban... :)


Ha nem sikerül a szakmádban elhelyezkedni, ne parázz, Bécsben mosogatással is meg lehet keresni 1500 eurót. :)

2016. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!