Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire könnyű programozóként...

Mennyire könnyű programozóként elhelyezkedni az USA-ban?

Figyelt kérdés

Jövőre fejezem be az egyetemet és szeretnék új életet kezdeni. 4 éve dolgozok programozóként, abból 1 évet teljes munkaidőben dolgoztam Londonban, 3 évet pedig részmunkaidőben egyetem alatt. Kb 13 ezer dollár induló tőkém lenne a dologra. Esetleg Kanada is szóba jöhet?

Kalifornia tetszik nagyon habár a rokonaim / barátaim New York illetve a keleti parton vannak.


2016. ápr. 14. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne
2016. ápr. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na nyugi, majd mindjárt jönnek a nagyokosok aztán megmagyarázzák, hogy ez a pénz oda kevés, a referenciád egy nagy nulla, ahogy a papírod is, az meg hogy vannak kint rokonaid, szintén semmit nem jelent.

Amúgy ha így áll a dolog én mennék, tuti sikerülni fog.

2016. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha az én szakterületem a programozás lenne (értek hozzá, amennyire kell, de nem vonz ez az ága az informatikának) és lenne is kint rokonom, én helyedben tuti kimennék.

Ott eleve jobban lehet vele keresni is, és emellé a megélhetés is kevesebbe kerül (kb. minden féláron van), tapasztalat.

Nekem például egyik nagyob jó barátom már 5 éve dolgozik java programozóként. Most lett főprogtamozó (amolyan osztályvezető), és most érte el a bére így a 213 000.- nettót.

Másik haver csak Németországba ment ki, PHP fejlesztő, ott a kezdő fizuja 8-900 000.- körül volt átszámítva nettóban. Egy-másfél éve van kint.


Én informatikai mérnök vagyok, de nyílván sejted, hogy nem a szakmámban dolgozok, mert jobban fizet ez, amit most csinálok (értékesítési osztályon vagyok üzletkötő).


28/F

2016. ápr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*főprogramozó (mobilról írok)
2016. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Java-s főprogramozónak 213.000 nettó,hát nem bántom utolsó a barátodat de egy palimadár.

Kezdő JAVA-s bér minimum 250.000Ft.

Egyik haverom 550.000-t keresett és ott mondott fel mert nem fizette meg jól.

Én a bal lábam nem emelem át a másikon ha ennyit keresnék most.

Én is Javaban dolgozok de én teszteket fejlesztek.

2016. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Java fejlesztőként valóban gyakornoki fizetés az a nettó ~220 ezer.


Kérdező: Szerintem indulj neki simán, ha tudnak segíteni a kinti rokonaid az elindulásban, az külön jó, de az alapján amit írtál, nem rosszak az esélyeid amúgy sem.

2016. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Londonban forintban számolva nettó 600 ezer volt a kezdőfizetésem, ebből olyan havi 200 ezer forintot tudtam félretenni. Most már 4 év tapasztalattal rendelkezem, nem tudom mennyire érné meg az USA-ban dolgozni, de nagyon vonz az ország.
2016. ápr. 15. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!