Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vissza kell-e fizetnem az...

Vissza kell-e fizetnem az állami támogatást, ha nyáron Ausztriába megyek dolgozni? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
Elsőéves államilag támogatott építész hallgató vagyok, és nyáron szeretnék kint dolgozni. A kérdésem az volna, hogy ez az "5 évig itthon kell maradni, különben vissza kell fizetni a költségtérítés összegét (325.000Ft/félév)" dolog csak a diploma megszerzése után érvényes vagy már ilyenkor is? Ha pedig vissza kell fizetnem, akkor mikor?

2016. ápr. 24. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem, hogy vissza kell fizetned. A támogatást itthon jó felvenni, de a munka már büdös? elsőévesként már húzol is ausztriába?
2016. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak erről a nyárról lenne szó, hogy valamiből el tudjak indulni, és hogy a szeptemberi félévet el tudjam kezdeni, ugyanis jóformán semmi anyagi hátterem nincs, tanulni pedig szeretnék. Utána természetesen itthon szeretnék maradni. Gyakornoknak csak 4 teljesített félév után vennének fel, én még csak a másodikat csinálom. Van persze másik opció is, néztem munkát, de az olyan, hogy suli mellett és vagy nem tudnék órára járni, vagy kellene egy kocsi. Az állami támogatást pedig a diploma megszerzése után vissza szeretném fizetni. Nem azért, mert elköltöznék, hanem azért, mert lényegében a tisztességesen dolgozó magyar állampolgárok pénzéből tanulunk, akik látható módon nem örülnek, hogy itt vagyunk ahelyett, hogy fognánk egy lapátot.
2016. ápr. 27. 00:22
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, és múlt nyáron dolgoztam 3 helyen (gyárban; térköveztem; és amikor a térköveket leraktuk, mentem kőműves brigádhoz segédmunkásnak), és emellett még matek pótvizsgára fölkészítettem egy srácot is. Az első másfél hónap az egyetemen felemésztett 200.000 Ft-ot rögtön, és akkor még csak október volt. Nem azért, mert annyira költekeztem, szimplán ezt meg azt be kellett fizetni suliban, számlák, enni is kellett valamit, stb.. Anya, szomszéd, ismerősök, barátok, mindenki küldött pár-pár ezer forintot, hogy legalább enni tudjak. Következő szeptemberben viszont nem szeretném ugyanezt eljátszani, szeretnék saját lábamon megélni, nem pedig mások jóindulatából. Ugyanakkor bocsánat, jogos a felháborodás. Tény, hogy nem fejtettem ki bővebben.
2016. ápr. 27. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!