Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg megéri UK-ban pizzafut...

Tényleg megéri UK-ban pizzafutárkodni, konyházni?

Figyelt kérdés
Van csomó ismerősöm aki kint van angliába és olyan nagyra vannak magukkal, aztán látom a képeiket ahol kis sapkába meg köténykébe vigyorog a konyha mosogatója előtt mindenféle fogatlan indiai meg arab munkatárssal akik vélhetően ugyanúgy az aljamunkát kapják csak meg. Tényleg olyan jó fizetést kapnak ezért? lehet mosogatásra "építeni" london környékén?

2016. ápr. 24. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Van akinek megèri. Pl. egy borsodi fiatalnak, akinek otthon semmi lehetősège nem.volt, itt kapott esèlyt. Megélni tud a pénzből, csak ELNI nem. Annak, akinek viszont valamije van otthon, tud rendesen angolul, netàn még ért is valamihez, annak a konyhai melò nem pàlya egyàltalàn. Londonban meg főleg nem. Làttam jòpàr embert akik itt élnek minimálbèrből, hàt.... mondjuk ùgy, hogy szerintem rosszabbul élnek mint otthon. Csak a facebookra megy a vetìtés.
2016. ápr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első leírta amit én is gondolok. Főleg London környékén nem éri meg, tekintve a megélhetési költségeket.

Egyébként full tipikus hogy kimegy valaki fiatalon, teljesen álomvilág amit pl Londonról gondol, az első pár hónapban kulturális "sokkot" kap, mert ez nem olyan mint Ózd, aztán pofánvágja az angol valóság, hogy ott sem tud megélni, előre lépni, mert nem beszél rendesen angolul és van egy magyar érettségije, ami olyan mintha semmije sem lenne kb. Tömegszàllàson lakik egy olcsó lepukkant környéken, de heti szinten posztolja a selfiet a London Eye-al.

Én 1x láttam egy YouTube videót kint élő magyarokról, azt ecsetelték derékig egy étterem előtti kukában túrva hogy mekkora király már itt, mert szinte alig lejárt cuccokat origi csomagolásban is kidobnak, szóval ingyen eszik a Jamie Oliver márkás cuccot..a kukából.

2016. ápr. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A másik kedvenc az aki ahogy kitette a lábát a repülőből kizárólag angolul kezd el posztolni, -nevetséges nyelvtani hibákkal-.. annak ellenére hogy az ismerősei közt nulla angol van, valamint a döntő többsége nem is beszél angolul.
2016. ápr. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rohadtul nem éri meg és ha beszélne németül, ilyen munkákért elég lenne a szomszédba menni. Ahol legalább Európaiakkal dolgozhatna emberibb körülmények mellett.
2016. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nèmetben, osztrákban sem biztos az euròpaiakkal való munka. Ausztriàban dolgoztam Anglia előtt, volt egyiptomi, kìnai, török kollégàm is bőven. A konyhàkon àltalàban nem a "krèm" dolgozik, sajnos. Nekem Ausztria csak a pènzszerzès miatt volt fontos. Most màr sajat cegem van Angliàban, ez volt a cèlom.
2016. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hosszútávon biztosan nem éri meg, de valahol el kell indulni.
2016. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hosszútávon biztosan nem éri meg, de valahol el kell indulni."


Ez így van. Azonban sajnos eddigi tapasztalataim szerint az UK-ban, de főleg Londonban élő magyarok egy jelentős része évek múlva sem lép tovább mosogatáson és takarításon, nyelvet sem tanulják meg, stb. Egyszerűen a legtöbben megelégszenek egy középszerű "élettel".

2016. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!