Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hegesztő vagy Kamionos?

Hegesztő vagy Kamionos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég nagy kétségben vagyok mert 8.osztályos vagyok és nem tudom hogy e kettő közül (Kamionos v Hegesztő) Hosszabb távon melyikkel járok jobban: Fizetés (Külföld), Munkalehetőségek,Nehézségek...stb szerintetek melyik szakma Kifizetődőbb? Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 30. 20:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen hegesztő, ma már kevésbé olyan káros az egészségre, mint évekkel ezelőtt, valamint nem leszel forever alone.
2016. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Nőgyógyász.
2016. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Igazából itt azt kell eldöntened, hogy szeretnél élni. Az életed 75 százalékában egy kabinban ülve az autópályákon, vagy egy üzemben dolgozva, ahonnan a műszak letelte után haza mész.

Kamionozás több nehézséggel jár már az elejétől kezdve. Jogosítványt 21 éves kortól szerezhetsz rá, ami összesen kb 500 ezer forint. (A B kategóriát nem számolva.)

Egyébként mind a kettő hiány szakma, és jól is fizet. Bár a hegesztőkre itthon nem annyira jellemző a jó fizetés.

A helyedben elmennék hegesztőnek, elvégezném és meglátnám hogy tetszik. Ha mégsem jön be, akkor a jogsit bármikor leteheted, ha már elérted a korhatárt.

2016. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Nyolcadikosként, ha csak ez a két dolog érdekel, akkor nagyon könnyű dolgod van.

Kamionosnak tudsz tanulni? Van olyan középiskola, ahol kamionos képzés van? kell hozzá bármiféle végzettség?

NEM!

Azaz tanulod a másikat, és ettől még lehetsz később kamionos is!

Egyébként már rég le kellett adni a jelentkezést, nem?


Az meg egy másik téma, hogy 14 évesen még egész más akar lenni az ember, mint évekkel később. Persze egy szakma esetében annyira nem lehet ugrálni, mert aki asztalosnak tanul 5-6 évig, annak asztalos OKJ-je lesz, de a kamionos pont egy olyan dolog, amihez nem kell iskolai végzettség.

2016. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Feltétlenül legyél hegesztő, tanuld ki jól, dolgozz pár évet. Van egy szakmád akkor már. Utána még mindig lehetsz kamionos, időközben már keresel, megkeresheted a képzések árát. Ha ezek után kamionozni kezdesz és mégsem tetszik a dolog, lesz hová mozdulnod, mert van egy mesterséged.


Fordítva nem megy, mert nem lesz időd semmire sem a fülkében.

2016. máj. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy már előttem is írták, kamionozni bármikor el tud kezdeni az ember. Kell hozzá egy pár százezres alaptőke, hogy le tudd tenni a jogsit, és kb. ennyi. Melót is lehet vele találni. Szóval érdemes hegesztőnek tanulni, és abban dolgozni pár évet, mert az viszont egy olyan szakma hogy csak évek alatt lehet kitanulni rendesen, főleg ha több eljárásra akarja az ember. Aztán ha nem jön be, akkor megszeded magad és lerakod a kamionos jogsit és váltasz..
2016. máj. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 ElekTamás88 válasza:

Na álljunk meg egy szóra. Ahhoz, hogy le tudj tenni egy nemzetközi árufuvarozót, nem csak pénzre van szükséged. Rengeteget kell tanulnod is. Brutál vizsgák vannak, ha pl van egy útzár valamelyik autópályán, tudnod kell szinte fejből a lehetséges alternatívákat, ahová mehetsz kamionnal. Tudom, a valóságban ott a gps, de vizsgán nem használhatod.

A hegesztés, káros az egészségedre, nyugdíjas korodra egy nagy kérdőjel leszel. Ja és amennyire tudsz, tanulj angolul, vagy németül ha már külföldön gondolkodsz!!

Izometriás csőszerelőn gondolkodtál már(, úgy tudom jobban keresnek, mint a hegesztők)?

2016. máj. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Brutál vizsgák... csak mint egy jogsi megszerzése.

Ne fessünk már olyan képet, ami életszerűtlen!

A kamionosok elég nagy része nem az intelligenciájáról híres.

Beszélgettél te már velük?

Tudom, van, aki kényszerből csinálja, és biztos van diplomás kamionos is, de a nagy többség elhízott, igénytelen, tanulatlan egyszerű ember.

Arra a vizsgára megtínatják nekik, amit meg kell, 8 általánossal is lehet kamionozni.

2016. máj. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

8. Nagy eszed lehet. Csak kb. fél tucat diplomás kollégát ismerek, hiányszakma, van mindenféle ember a kamionosok között, még informatikust is ismerek.


Jobb pénzt külföldön lehet keresni, ahhoz meg nyelv kell, ma már egy jobb kamionos beszél angolul/németül.


Persze, el lehet végezni a munkát 8 általánossal is. Még sincs ember, a mi cégünknél napi nettó 25 ezer forintot keresünk, és nincs elég sofőr. Akkor hol vannak jelentkezők a 8 általánosukkal?


Te szuper intelligens.

2016. máj. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

hiába fikázol.

de biztos úgy gondolod, hogy te ettől leszel intelligens.

gratulálok hozzá! :D


magyarázhatod a bizonyítványod, a lényeg, hogy úgy adtad elő, mintha valami agysebész vizsga lenne.

sehol sem állítottam, hogy nem lehet vele jól keresni, vagy hogy nem hiányszakma.

próbálod kiforgatni a szavaimat, de nem jön össze.

az én mondanivalóm az volt, hogy nem kell úgy előadni, mintha egy teljesíthetetlen dolog lenne. nem kell hozzá agysebésznek lenni, de te úgy adtad elő.

na folytasd csak, de ennél azért jobbat találj ki!

2016. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!