Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pincérek fejben számolnak?

Pincérek fejben számolnak?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam étteremben, így látni sem láttam hogy zajlik a számla kifizetése egy pincérnek. A visszajárót ott az asztalnál, fejben számolja ki, vagy megfogja a pénzt, és elviszi kasszához, a visszajárót pedig visszaviszi? Vagy ez hogy van?

2016. máj. 3. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha még sosem voltál étteremben, akkor nem tökmindegy? Egyébként meg nem.
2016. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi az hogy nem tök mindegy? Pont azért kérdezem, mert még nem voltam, és nem tudom hogy van ez.

És mi nem? Nem az asztalnál számolnak vagy nem mennek kasszázni?

Ha nem tudsz normálisan válaszolni, minek koptatod a billentyűzetet?

2016. máj. 3. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A billentyuzet koptatasa ott kezdodott, amikor kiirtad ezt a kerdest:)


Altalaban ugy szokott menni, hogy szolsz hogy kered a szamlat. Hozzak a szamlat, es amikor lerakjak, akkor megkerdezik hogy keszpenz vagy kartya. Valaszolsz, ok pedig elmennek, hagynak egy kicsit, emesztgessed az osszeget. Egy par perc mulva visszajonnek, ha keszpenzzel fizetsz akkor egy penztarcaval, ha kartyaval akkor pedig a POS terminallal.


Keszpenzes fizetes eseten illik kerekiteni, tehat nem valoszinu hogy egy pincernek fejben kell kivonnia 20.000 forintbol 7289 forintot, mert ha 7289 forint a szamlad akkor ugyis azt mondod, hogy 7500-bol, vagy jobb esetben 8000-bol kersz vissza. Ezt meg egy altalanos iskolas is sikeresen tudja abszolvalni.


Kartyas fizetes eseten pedig bedugod a kartyadat, ha jo az osszeg zold gomb, PIN kod, zold gomb, es jon a blokk. Illik ilyenkor is keszpenzben hagyni egy kis borravalot, ha ugy gondolod hogy megerdemlik.


Sikerult valaszolnom mindenre, nyugodtabban mesz enni?:)

2016. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
Nagyban függ attól is, hogy milyen a hely. Jobb helyeken eleve valamilyen (számító)gépes rendeszer van, így egy gombnyomás a számla. Plusz sok helyen külön van főpincér, fizetni csak nála lehet. Ő azért matekból (is) ott van (majd írtok kivételt, amelyik erősíti ezt a szabályt). Van ahol nem is a pincérnél fizetsz, hanem fáradj oda a pulthoz-kasszához. Voltam már olyan helyen is, ahol amikor kértem a pultnál a kaját, akkor kellett fizetni (igaz ez elsősorban nem étterem volt).
2016. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-asnak.

Kártyás fizetéskor is tud a vendég jattot adni(mármint a kártyáról), csak akkor annyit kell a pénztárgépbe is beütni.

Ha meg fizettető pincér van, annak nem érdemes nagyon jattolni, mert szinte biztos, hogy fix bérben vannak a pincérek.

2016. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És hogy a kérdésre is válaszoljak, természetesen fejben. Én mondjuk mindig bnagyon jó matekos voltam, épeszű keretek között(nem 30-jegyű számoknál) gondolkodás nélkül egyből tudom, mennyi a visszajáró.

Az már más kérdés, hogy a mai fiatal pincérek előveszik ilyenkor az okosmobilt, és azzal számolnak. (én nem, én még mást tanultam, nincs ékszer, óra, stb...)

2016. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tehát nem ciki/kizáró ok (a pincér alkalmazását tekintve), ha gyorsan elővesz valamilyen segédeszközt, és azt használja?

Akkor ez megszokott dolog?


Köszi a válaszokat!

2016. máj. 3. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem, mint "régivágású" pincérnek ciki.

Ha mondjuk fizet valaki 6523 Ft-ot, ad egy 10-est (és nem mondja, hogy kerekíts), és arra előveszel egy számológépet, az szerintem ciki.

Az más tészta, ha mondjuk fizetéskor jelentik be, hogy külön akarnak fizetni(ez főleg külföldi vendégeknél van), ilyenkor ha sok tétel van, én is szoktam használni egy pici számológépet. Meg EUR fietéskor is néha.

2016. máj. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Számológép ciki. fejben kell ott! Ami szerencse hogy legtobb esetben kerekitenek, onnantol kezdve egyszeru. De van aki nem nyilvan... De en erdekesen szamolom ki de viszont jo.


Ha veszunk egy számot 6325, egyesevel néz rá a számokra hogy mennyi van 10 ig es vonj ki 1 et. 6 nál 4 van 10 ig minusz 1 az 3, 3 nál 7 abbol 1 az 6, 2 nél 8 abbol 1 az 7 (a vege az mindig 5 v 0 ugye mert nincs kisebb forintunk)


Na a lenyeg igy ki jott: 3675!

( ha 10 essel fizetnek. Ha 20 assal nyilvan meg egy 10 est adsz.

Ez most lehet bonyolultam irtam.. de amugy gyors.


Csak nezd a szamokat.

10000-7625= 2375

6735= 3265

2018. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!