Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lesz a nettó bérem?

Mennyi lesz a nettó bérem?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, 1500 Ft bruttó órabérért dolgozom, heti 20 órában. Mennyi lesz a nettó bérem havonta? Nincs gyermekem, 23 éves vagyok és egyedülálló.

2016. máj. 4. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
2016. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
kb 79.800 Ft
2016. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha diákszövetkezeten keresztül dolgozol, akkor 1275 forint a nettó órabéred. ( Azt kapod meg.) Ha nem diákszövetkezeten keresztül, akkor 997,5 forint a nettó órabéred, kivéve, ha leadtad a pályakezdő munkaválallókra érvényes igazolásod ( [link] ) , már ha pályakezdőnek számítasz, mert akkor 1200 forint a nettó órabér ( ha jól számolom), míg ha nem minősülsz pályakezdőnek, és kéred a 25 év alattiaknak járó adókedvezményt, akkor 1100 forint a nettó órabér.
2016. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Diákszövetkezeten keresztül dolgozok.
2016. máj. 4. 10:31
 5/10 anonim ***** válasza:
akárhogy számolom, sehogy sem 79 ezer...
2016. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 3


Ilyeneket ne terjessz, a 25 éven aluli pályakezdők adókedvezménye nem az SZJA-ra, hanem a szociális hozzájárulási adóra vonatkozik, ami a kifizetőt, tehát a munkáltatót terheli, és a bruttó bér után fizetik. Ehhez pedig a munkavállalónak nem sok köze van, őt csak annyiban érinti, hogy így könnyebben felvehetik valahova dolgozni, mivel kisebb lesz a teljes bérköltsége.


# 5


A 79 ezer egy jó számolás lenne a normál munkaviszonyra, mivel ez kb. havi 80 óra, vagyis a bruttó bér 120000 forint, abból levonásra kerül 33,5%, és marad 79800 forint.



Egyébként a kérdés megválaszolásra került, mivel a kérdező iskolaszövetkezeti munkaviszonyban dolgozik, csak 15% SZJA terheli a bérét. Tehát 80 óra munkával ez 102000 forint.

2016. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

iskolaszövetkezet 15% szja-t von le a bruttó béredből. valamint annál a szövetkezetnél ahol én voltam volt egy biztosítás is, ami a fizu 2,5%-a, de maximum 500 ft. tehát jól fogsz járni.


üdv

egy volt témavezető egy iskolaszövetkezetnél

2016. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Már megválaszolták a kérdést, és egyébként nem szokásom beszólni, de hogy lehet az, hogy dolgozik valaki, tehát már aláírta a szerződést, ráadásul egyetemre jár, vagyis nem is egy funkcionális analfabéta, és nem tudja, hogy mennyit keres? És ha most a válaszokból az derült volna ki, hogy csak 25 ezer marad hó végén? Még a 79 ezer a 102 is iszonyat nagy a különbség, vagy neked ennyire mindegy?
2016. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, számítottam rá. A kérdést jelenidőben írtam, de még csak ajánlatokat böngészek. Van olyan, ahol 110e nettót kínálnak és van ez, amiről kérdeztem. Az elsőért 160 órát kéne dolgoznom, a másodikért pedig 80 órát... szóval egyáltalán nem mindegy nekem. Egyedül azzal nem voltam tisztában, hogy pontosan hány százalékot és mire fognak levonni, a netes kalkulátorokban meg nem feltétlenül bízok meg, hiszen lehetnek elavultak, lehetnek direkt félrevezetők stb.
2016. máj. 4. 19:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Budapesten szerintem nem fognak olyan balekot talalni aki 110ezer nettoert dolgozik 160orat meg gyari munkara sem.

Az a heti 20 ora havi 100netto sokkal realisabb

2016. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!