Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan, milyen módon tudnék...

Hogyan, milyen módon tudnék olyan banki munkát végezni amit lehet kisgyerek mellett is? Milyen iskolát lenne célszerű elvegezni?

Figyelt kérdés
Illetve van e úgy értelme beiratkozni egy mérlegkepes könyvelői tanfolyamra ha annak idején a matek nem volt éppen a kedvencem?
2016. máj. 8. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ne mérlegképessel kezd, hanem mondjuk számviteli ügyintézővel. Nekem azért nem lett meg soha a mérlegképes, mert sima érettségivel is mehettem mérlegképesre és mindenki azt gondolta, hogy nekem menni fog. Utólag már tudom, hogy ment volna, ha lassabb ütemben akarják belémverni, ha előbb elvégeztem volna a számviteli ügyintézőt. Könyvelni lehet otthon is, de tudok olyan szuper könyvelőt, aki a mai napig nem tudta megoldani azt, hogy csak otthon könyveljen, pedig legalább 15 éve könyvel és nagyon profi. Nagyon jó logikai képességűnek kell lenni egy könyvelőnek. Szerintem fontos a matematikai képesség. Én 4-es, 5-ös voltam matekból, de így se sikerült. Adóbevallást simán összedobok, mai napig másoknak is csinálok, saját családon belül könyvelgettem is, de csak egyéni vállalkozókat. Gyerek mellett a könyvelői szakma azért jó, mert saját ügyfélkörrel valóban otthonról is végezhető. Viszont kegyetlen világ. Határidő határidő hátán. Se a NAV-ot, se az ügyfelet nem fogja érdekelni, ha a kicsi épp lázas vagy más baja van. Hó elején bérszámfejtés, utána 12-ig utalandók, bevallások, aztán áfa-bevallás határidő, ezeknek rengeteg előkészítő munkája, soha nem lesz egy nyugodt heted sem. Közben az ügyfelek egyéni pénzügyi bajai. Szerintem hiába végezhető otthonról egy jó része, nehéz lehet gyerekkel összeegyeztetni.
2016. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bankos Back Office tapasztalat van.
2016. máj. 8. 17:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül otthoni munka miatt kérdeztem. Hanem talán rugalmasabb a munkaidő. Úgy értem végezhető mondjuk 6 órában.
2016. máj. 8. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!