Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy várhatják el hogy céges...

Hogy várhatják el hogy céges rendezvényen takarítóként órákat dolgozzak tök ingyen szombaton?

Figyelt kérdés

Egy cégnél vagyok takarító. A cég csak H-P péntek van nyitva feladatom irodatakarítás amit csak H-P végzek ahogy nyitva a cég.

De a cég rendezni szokott céges "bulikat" ügyefeleknek melyek szombaton vannak. Több órás rendezvények melyhez nekem kb semmi közöm. Mégis ott kell lenni nemhogy végig hanem még többet is. Már előtte oda kell menni rendezkedés pakolás majd végig ott lenni de nem ám szórakozni hanem poharakat tányérokat vinni hozni mosogtani.

Majd vége az egésznek este és éjszakába nyúlóan maradni kell a takarítónak romokat takarítani pakolni.

Mindezt úgy hogy részmunkaidős heti 5 napos 4 órás munkaidőm van, melyért kapom a minimál bér 50%-át.

Ebbe a munkaidőbe semmi egyéb nem fér bele, a szerződéses fizetett időm letöltöm, a hétvégi rendezvények ezen felül vannak.

És mit kapok érte? Egyet a szemem alá. Semmit. Még vatikáni valutát se. Még azt se mondják köszönöm.

Jössz és kész. Egy fillért se adunk de jössz. És ott vagy éjszakába nyúlóan szombaton ami nem munkanapod és lóg a beled és pakolsz mosogatsz. És egy fillért se. Örülj hogy ott lehetsz.

És ha szólsz hogy neked szombaton más dolgod lenne meg egyáltalán a plusz munkát illenék fizetni is akkor megkapod unott flegma modorban: nem kell itt dolgozni.

(Előző takarító azért ment el mert ezeket a szombatokat nem fizették ő meg közölte addig nem jön míg nem fizetik. Kirúgták. Közös megegyezés vagy nem nem tudom) SZóval nem szaroznak.


Hogy várhatják ezt el? Honnan veszik ehhez a pofát?


2016. máj. 18. 12:48
1 2
 1/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Hogy várhatják ezt el? Honnan veszik ehhez a pofát?"


Onnan, hogy ha azt mondod, hogy nem csinálod, akkor másnap huszan fognak sorbanállni, hogy ők megcsinálják.

2016. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És még ez se igaz!

Mert nem igaz, amióta közmunka van.

Elvileg kettő takarítónak kéne lennie de csak 1 van hiába keresnek embert hónapok óta.

Jönnek is 20 egy nap jelentkezni, igen. De amikor megtudják hogy nettó 40-et se kapnának elhúznak.

Ugye amikor az előző tak nő elhúzott rá 3 hónappal jöttem én. 3 hónap alatt 1 szem embert (szerény birka személyem ) tudtak fellelni.

Nem sokan szaroznak ennyi pénzért.

2016. máj. 18. 13:03
 3/16 anonim ***** válasza:

Nos, én tudok egy jó megoldást :-)


Menj el takarító vállalkozónak, akkor magadnak szerezheted a munkát (akkor is lesz, amikor a belét kidolgozza az ember) fizess havonta 50 ezer ft adót, ha nincs bevétel, akkor hajtsd fel a munkát, stb.

Akkor a "magad ura" leszel :-) (mondjuk ez sem igaz, mert ahány megbízó van, annyi felé kell megfelelni, s nem egy főnököd lesz, hanem sok :D)

De akkor vége a kötött munkaidőnek, az igaz, hogy kötetlen lesz, de lehet, hogy reggel fogod megtudni, hogy délután 5-re oda kell menned valahová - ha nem tudod megoldani, majd lesz más...

lehet, hogy szombaton is kell dolgoznod... ha "ügyetlen" vagy, még a fizetésed sem lesz sok, de ha mersz a semmibe ugrani, váltani, a magad érdekeiért kiállni, és JÓL DOLGOZOL, akkor talán még pénzt is kapsz érte :-)


Amit leírtam, bármennyire is hasonlít a Te helyzetedhez, mégsem az, hanem egy vállalkozóé.

Ja, majd elfelejtettem: nincs szabadság. Ha tudsz magad helyett állítani valakit, akkor esetleg egy évben 1 hétre el tudsz szabadulni, de ha nincs elég pénzed és nem tudod megfizetni a helyettest, akkor talán évekig sem tudsz elmenni szabadságra...

2016. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező nem érted.. az a baj, hogy Te szorulsz rá a melóra, ha nem lennél rászorulva akkor nem jönnél ide panaszkodni, hanem kiosztanád Őket és mennél máshova.

Szóval ilyen esetben amit tudsz tenni:

Telefon a zsebbe (hangfelvétel bekapcsolva)

Felhozod a témát, hozzák a szokásos szöveget, aminél direkt húzod egy kicsit a pumpáját, hogy bővebben beszéljen, és pontosan mondja ki a dolgokat.

Ha megvan, akkor mintha Ő nyerte volna a társalgást, elmész. Telefonon visszahallgatod a felvételt, ha minden jó, akkor onnantól tartod a hétfő-pénteket.

Illetve pénteken jelzed, hogy szombaton nem mész, mivel nem fizetnek.

Ekkor észbe kapnak, hogy tényleg fizetni kéne, és vagy azt ajánlja fel, vagy azonnal közli, hogy elvagy bocsátva.

Ha kirúg (azt meg kell indokolni!) Közös megeggyezésbe ne menj bele, hangfelvétellel irány a bíróság. Hosszú lesz, de nyerni fogsz.

Közben meg keresheted a másik munkát.

2016. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Menj el takarító vállalkozónak, a"


Én dolgoztam olyan cégnél ami bértakarításból élt vagyis cégekhez ment ki és vitte a saját embereit.

Ott a főnök egy kigyúrt kopasz fukszos szarjani volt olyan kocsival járt hogy a lakásom nem ér annyit úgy beszélt ez emberrel mint a kutyával (na indulj már, k---va anyád barom meg ilyenek) és a melót hajtotta fel.

Ha meg volt elég meló nem is láttuk.

Évenet vagy 10x nyögte be hogy "jövő héten nyaralok de keressetek" hát nem is kerestük volna utáltuk mint a szart de tőle függött a fizu és ha eltűnt 1-2 hétre és épp esedékes volt a fizu-hát vártak a dolgozók. Nincs fizu mert a főnök épp nyaral. Világos, korrekt.


Ilyesmire gondolsz?

2016. máj. 18. 13:25
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Saját magad döntöd el, hogy milyen vállalkozó leszel.

Illetve a válaszadó írta, hogy egyedül lennél, aki részmunkaidőbe takarít az nem tud alkalmazottat foglalkoztatni, mert azután már kell adózni is, az 50.000 nem fedi le.

2016. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

És olyan mondjuk nem képzelhető el uram bocsá hogy amit ledolgozok azt korrekten ki is fizetik?

Hogy nem fenyegetnek nem néznek semmibe nem csalnak nem lopnak nem simliskednek hanem azt a nevetséges szar kis pénzt ami a munka után jár azt kifizessék szarakodás tolvajkodás nélkül?

Ez nem képzelhető el?

2016. máj. 18. 13:38
 8/16 A kérdező kommentje:

Egy olyan cég amely autószalont üzemeltet gondolom nem kevés bevétellel (van itt 20 milliós kocsi is eladásra) az mit szarakodik a csóringer takarító napi pár ezer forintos napi bérével?

Mennyit spórol hogy nem fizeti ki nekem az extra napot? 5000 ft-ot se? Ahol 20 milliós kocsi áll?

Hát ott rohadjon meg a mocsadék parasztja.

2016. máj. 18. 13:45
 9/16 anonim ***** válasza:

De, elképzelhető... :-) Csak nem itt, ma, Magyarországon... :-(


Amúgy a kigyúrt kopaszt megint csak alkalmazotti szemszögből látod - odáig azért el is kellett jutnia, hogy alkalmazottakkal dolgoztasson - egy vállalkozás nem egyből tele van munkával és dől a lé....

Egyébként nem ilyenre gondoltam, hanem olyanra, hogy kezd el Te, éld át a vállalkozói lét "gyönyöreit", bizonytalanságait, s ha már megerősödtél, akkor vehetsz fel alkalmazottat és lehetsz olyan, mint a "szarjani" :-)


Mi tart vissza? Egy takarító vállalkozás elindításához még nagyon pénz sem kell... :-) Ja, de , a havi 50 ezer kifizetéséhez... :-)

2016. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mondd, te nem az a kérdező vagy véletlenül, aki mindig minden munkahelyen talál konfliktust, illetve mindenféle történetekkel állsz elő? ki nem adott szabadság, kötelező, de ki nem fizetett túlóra, stb.
2016. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!