Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazottként a bértáblát...

Közalkalmazottként a bértáblától eltérő bér?

Figyelt kérdés

Sokank kincsként őrzik a bérpapírjukat, nehogy más megneszelje, hogy mennyi is a fizetésük.

Nem tőlük sajnálom, mert a vértábla valóban vicc... csak nem tudom elképzelni sem, hogy áll neki az ember alkudozni egy olyan bérről, ami jogszabályban rögzítve van. (persze értem én, hogy lehet kötelezőn felüli juttatás... de úgy látom, az csak azoknak jár, akik kicsit egyenlőbbek a többieknél).


2 munkakört viszek. Civil szektorban majd 2,5x ennyi lehetne a bruttó bérem, ha az országnak másik részén élnék.

Mégsem érzem magam tárgyalási pozícióban :(



2016. máj. 20. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát a köztisztviselői bértábla éppen nem teljesen fix. A dolgozók néhány százalékának lehet egyedi bért adni, nem bértábla alapján. Vannak célprémiumok, jutalmak, amelyek növelik a bért, és lehet adni másfélszeres bért is, ha valaki helyettesít egy távollévő munkatársat. Szóval a bértábla nem szentírás mindig. Ha az intézménynek van pénze, ki tudja osztani bérként ügyesen.
2016. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem a köztisztviselői volt a kérdés... de most keresgéltem, és nem tudom, hova tenni a dolgokat.


van ez a törvény és a benne szereplő F kategória:

[link]


és van ez a bértábla a maga F kategóriájával:

[link]


Melyik az igaz?

Mert ha az első, akkor mindjárt sírva fakadok...

2016. máj. 20. 13:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha egészségügyi alkalmazott vagy, akkor az eü.-i alkalmazottakra vonatkozó bértábla az igaz rád (csak példaként: a tanár is közalkalmazott, mégis tanári bértábla alapján számolják a bérét).
2016. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem egészségügyi alkalmazott vagyok, így nem szakdolgozó, DE egészségügyBEN dolgozok, F kategóriában.

Akkor az előbbi link az igaz?

2016. máj. 20. 13:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is egészségügyben dolgozok, de irodai részen, nem konkrétan eü-s dolgozóként. Természetesen így a sima bértáblát kell nézni, én F4-ben vagyok. De majdnem 100 ezer ft bérkiegészítést ad a munkahelyem még ehhez, plusz 10e cafetéria, plusz 50%-os utazási igazolvány.
2016. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

miért "természetesen"???


elég szomorú. Főként hogy elvileg cafetéria sem jár jelenleg az eü-ben :( szóval két kezed tedd össze, és örülj, hogy ilyen munkáltatód van. Az enyém nem ilyen :/


a törvény bértáblájánál az szerepel, hogy egészségügyi és EGYES egészsgégügyben dolgozók... kit/mit takar az EGYES?

2016. máj. 20. 14:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, amúgy elég gáz, remélhetőleg viszont minél előbb emelik a sima bértáblát, elvileg 1-2 éven belül esélyes, ideje lenne már.
2016. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

közben megtaláltam, hogy kik az "egyes"-ek.

köszönöm, ebből nem biztos, hogy kérek még a következő 1-2 évben (8 éve változatlan a bértábla! csak a bérminimumhoz igazodó emelések vannak benne)

2016. máj. 20. 15:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor menj magáncéghez..
2016. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 2002. óta nem kaptam emelést, utána is kizárólag attól nőtt a bérem, hogy emelték a minimálbért.

Jelenleg - munkahelyet váltottam tavaly - 150 ezer a bruttóm, és örülök neki, mint majom a farkának, pedig több, mint 30 éve vagyok a szakmámban.

Mondhatnák sokan, hogy menjek olyan helyre, ahol jobban megfizetnek, csak éppen egy 50 felé haladó, kiskorút nevelő, vidéken élő nő - tapasztaltam - nem kell sehova, hiába van mögötte hatalmas szakmai tudás, és tenni akarás...

2016. máj. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!