Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek gáz egy ilyen...

Szerintetek gáz egy ilyen gyárban dolgozni, és mindenképpen neki kellene állnom éveket tanulni hogy "jobb" munkám legyen?

Figyelt kérdés
A kérdést az ismerőseim véleménye ihlette. Gyakran előfordul hogy a rég nem látott ismerősök, vagy rokonok kérdezik hol dolgozok, és mikor elmesélem, olyanokat kérdeznek hogy.. "És amúgy tanulsz mellette valamit?" "Keresel munkát azért mellette?" Szóval úgy beszélnek mintha ez mindenképpen csak ideiglenes dolog lehetne. Rólam: 25 éves nő vagyok, érettségim és 2 szakmám van, az egyiktől már a gyakorlati idő alatt elment a kedvem, a másikban pár hónapot dolgoztam de kikészített. Hozzá kell tenni, egyikre sem én vágytam, szüleim erőltették rám hogy ezeket tanuljam, mert egyetemre nem mentem, ahhoz nincsenek meg a képességeim bevallom. Azóta dolgoztam gyárakban, és recepciósként pár hónapot. Most egy kis családias cégnél dolgozom, amolyan betanított munkásként, összesen 9 en vagyunk, a munkaidő fix 8 órás, hétfőtől péntekig, 7-3 ig. Nem egy gyári munka, nincs norma, nincs semmiféle sormunka. Mindenki ért szinte minden munkafolyamathoz, és magunk közt osztjuk be a feladatokat, csapatként dolgozunk együtt, nem megterhelő fizikailag sem, mert sok az ülőmunka, a kezet sem készíti ki. (Hogy mit gyártunk nem szeretném leírni mert nem akarom hogy megismerjenek.) Szóval a munkatársaimmal mind bírjuk egymást, igazi baráti társaság, nincsenek ezek a szokásos kifúrások mint a legtöbb munkahelyen. Nincsenek ilyen embertelen korlátozások mint sok nagy gyárban, tehát bármikor lehet wcre menni, kijárkálni az öltözőbe, az étkezőbe, szüneten kívül is, munka közben is lehet eszegetni, kávézni. Nincs kényelmetlen munkaruha, mindenki az alkatának, ízlésének megfelelően öltözködhet. Évente vannak fizetésemelések, én 1 éve vagyok ott, 110ezer nettót kapok, plusz a túlórákból összejön még 20 ezer, régi dolgozók 150 ezret kapnak alapnak. A túlóra is szabadon választható dolog, akinek kell a pénz marad, van aki viszont soha nem szokott, nem is kényszeríti senki. Igen, lehet azt mondani hogy nem egy nagy karrier, meg hogy lehetnék mérnök, ügyvéd, informatikai területen dolgozó..stb 4 szeres fizetésért. De amint leírtam nincsenek meg ehhez a képességeim, hogy egyáltalán el tudjak végezni egy ilyen egyetemet. Szakmákkal meg úgy vagyok, hogy tanultam kettőt, nem jött be, és jelenleg nincs is olyan terület ami érdekelne, és amivel jobban lehet keresni, mint a mostani munkám. Nem is csak a pénz a fő lényeg, hanem hogy hogyan érzem magam, nem vagyok egy pörgős társasági ember, sokáig voltak pszichológiai problémáim, emiatt nem szeretek emberek közt lenni, idegenekkel kommunikálni. Szóval nem tervezek váltani a közeljövőben, itt biztosnak érzem a helyem, pár év múlva szeretnék gyereket, ezért is fontos egy stabil hely, ahová visszavárnak.
2016. máj. 27. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

amit te írsz, az nem gyár, hanem kis családi cég. Ezzel nincs probléma. A gyári munka ott kezdődik, hogy 3 műszak, és az is meg van szabva, hogy mikor mehetsz pisilni.


Ha neked elég és jól érzed ott magad, akkor nincs probléma. A többiekkel meg nem kell foglalkozni.

2016. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem baj most még, sokan még nem is dolgoznak ennyi idősen. Igaz, hogy önálló életvitelhez sztem a 110 baromira kevés, ha nem épp csak hónaptól hónapig akarod kihúzni belőle, de úgymond kezdőfizetésnek nem rossz. Ha te elvagy belőle, meg jó a közeg, akkor egyelőre oké ez.


De gondolod, hogy ez a hely majd örök életedre megmarad..? És mi lesz, ha befuccsolnak, és el kell majd hajtani az embereket? Mit kezdesz később magaddal egy érettségivel, nulla szakmai tapasztalattal, már nem is fiatalon? Mert az, hogy mittudomén, WC-pumpák nyelére rakod fel a gumit, vagy hasonlók, az még csak annyi univerzális tapasztalatot se ad, hogy később, ha akadna valami beülős adminisztrátori munka az érettségiddel, akkor mondhasd nekik, hogy na ebben is van tapasztalatom, mert x évig leveleket írogattam Word-ben, Excel táblákat gyártottam, irattároztam, stb.

Nulla előrelépési lehetőség bármilyen téren, a legtrógerebb szennyes munkákra fognak elküldeni a munkaügyiben, ha meg nem vállalod, tőlük aztán éhen is halhatsz. És akkor gyerekről még nem is beszéltünk.


Azért kérdezgetik, hogy tanulsz-e mellette, mert csak azzal tudod kivédeni, hogy nagyon megszívd az életet, ha saját magadat tudod olyan helyzetbe hozni, hogy valami váratlan anyagi sorscsapásnál el tudjál újra helyezkedni valami normális helyen.


Amíg csak érettségim volt, és próbáltam dolgozni, elküldözgettek engem is mindenféle kamu vállalkozókhoz, akik akkor fizettek volna valamit, ha legalább x példányt eladok a hülye eladhatatlan szarjaikból, különben semmi pénz. Ja, meg volt építőipari segédmunka.

Persze nem vállaltam el, és töröltek is a nyilvántartásból - engem nem érdekelt különösebben, mert úgyis csak átmenetileg kellett volna, és visszamentem az egyetemre.

De láttam ott pár szerencsétlent, aki sírva könyörgött akihez kiközvetítették, hogy írjanak be valami olyat, hogy egészségügyi okokból nem alkalmas, különben megvonják a járadékát és éhenhal...


Azért kéne tanulni, hogy ne te legyél ilyen helyzetben majd egyszer, még ha most jó is ez az egész.

2016. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legalább tanulj meg angolul és vészhelyzetben majd elmehetsz bármelyik büfébe, boltba kiszolgálónak.
2016. máj. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem speciel pont nem érdekel, hogy olyan munkád van, amit 2 gyakorló majom el tudna végezni, viszont az tény és trend, hogy a 0 hozzáadott értékű munkák nagyon rövid úton megszűnnek, és akkor rághatod a küszöböt, szidhatod Gyurcsányt, Orbánt, a rendszert Obamát és Putyint, hogy mekkora szemét mindenki.


Összességében persze kell olyan ember, aki a mekiben dolgozik, vagy a cipőboltban, esetleg szemétszállítóként, vagy közterület fenntartóként és kiszolgálja azokat, akik tovább tanultak és megvan a kitartásuk egy jobb élet elérésére. A probléma akkor kezdődik, amikor ezek az emberek hőbörögnek azon, hogy más miért keres 4-5x annyit.

2016. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!