Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis mi oka lenne itthon...

Mégis mi oka lenne itthon maradniuk az orvosoknak, ha mindenféle megbecsülés hiányzik?

Figyelt kérdés
Nem csak az anyagi, a szakmai, emberi is. Több helyen találkoztam olyan véleménnyel, hogy minek akarnak több pénzt, az egyszerű melós se keres jobban, hogy csak magáért a gyógyításért kéne dolgozniuk, nem a pénzért, akinek az is kell, az nem is való orvosnak. Lépten-nyomon azt hallani, hogy nem végzik jól a munkájukat, nem is tudnak semmit, hiába tanulták végig a fél életüket (kb. 14-16 éves koruktól folyamatosan). Ilyen alacsony megbecsülés mellett mi okuk lenne Magyarországon maradni? Miért kéne ügyelet, vizitek, rendelések után, hullafáradtan is mosolyogva foglalkozniuk olyan emberekkel, akik semmilyen formában nem hajlandóak ezt viszonozni, csak elvárnak és lesik, hogy mikor hibázik az ember?
2016. jún. 2. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Na azért nem kell annyira sajnálni az orvosokat.

Én még csóró orvost nem láttam...

2016. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nagyon sokan viszonozzák pénzzel a munkájukat. Nem csak hálapénzre gondolok, hanem arra is, hogy magánrendelésre is sok orvoshoz hetekkel előre kell kérni időpontot. És sokan megbecsülik a munkájukat, megköszönik, ha segítenek rajtuk. Csak a jóról kevesebb szó esik, ritkábban születik dícsérőposzt. Mostanában sokat jártam orvoshoz, többször feküdtem kórházban és én rengeteg pácienstől hallottam, hogy megköszöni az orvosnak a segítséget.
2016. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első, bemutassam anyámat? 35 év után 200e forintos fizetés gyermek aneszteziológus szakorvosként? Borítékot meg nem fogad el senkitől...


@2

A magánrendelés plusz óra ám. Azért vannak ki az orvosok, mert ha nem aprópénzt akar keresni (és nem követeli ki a borítékot, amihez rengetegnek nincs ám gyomra) akkor heti 60-80 órákat kell dolgozniuk. Lenyomja a kórházban a munkaidejét és megy még 4-6 órákat magán rendelni. Aztán az ertéel híradóban meg látod, hogy HIBÁZOTT az orvos és meghalt a beteg és hú meg ha... Persze, hogy hibázik ha 6 órákat alszanak. Pedig ez nem az a szakma ahol tolerálható a hiba.

2016. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a műtétem előtt a vizsgálataim magánúton folytak. Az aneszteziológiai vizsgálat 12.000 Ft volt, kb 10 perc. Semmi olyan extra berendezés nem kellett hozzá, mint ami mondjuk egy fogorvosi magánrendelő felépítéséhez kell.


Ennek ellenére persze nyilván nem megoldás hogy minden orvos magánúton szerezze meg a nagy pénzt, mellette meg a sz*r fizetésért dolgozzon az állami szférában. Sajnos tényleg elég rossz a heyzet ilyen szempontból. És nyilván nem lehet azt mondani, hogy elégedjenek meg ennyivel azért mert ők a gyógyításnak élnek. Aki ezt mondja az szimplán hülye, a felelősséget kellene megfizetni. Egy biztos, a mai magyarországi orvosi fizetések mellett, én tuti hogy elfogadnám a hálapénzt, hogy legalább kompenzáljak. Lehet hogy ha ott lennék mégsem lenne gyomrom hozzá, de ha úgy tekintenék rá hogy az állam lósz*r fizetést ad, és az esetleg tényleg rendes beteg aki megteheti így köszöni meg hogy foglalkoztam vele, hát legyen..

2016. jún. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazad is van, meg nem is.

A pénz dolog, az olyan, hogy tudom, hogy keveset keresnek. De tényleg soknak ott a magánrendelés, ahol még számlát sem adnak, 5 perces rendelésekért perengek a 10.000 forintok. Egy szülés magánúton 100.000 ft. És sok orvos sza.rba se veszi a beteget, ha nem ad hálapénzt. A bérkövetelésük irreális. Rendben van,hogy nem ennyit kéne keresniük, hogy hogy máról holnapra 5-szörös fizetésemelést kérnek?! Mert külföldön is annyi? Azért külföldön az élet is drágább, meg hiába orvosi diplomája van, azért egy minimális közgazdasági ismereteiknek illene már lennie nekik is. Mégis miből fizetné ki az állam? Hányszorosára kéne emelni ahhoz az adókat? Tudom, hogy nem költenek az eü-re, meg sikkasztanak, meg hasonlók, de azért ekkora béremelést a legnagyobb jóindulattal sem tud a magyar társadalom kitermelni.

Hogy milyenek az emberek, az más kérdés. A magyar emberek röviden és tömören undorítóak. Mindenki irigy mindenkire, köpködnek a tanárra, mert miért van 2 hónap nyári szünete, köpködnek a nyugdíjasra, mert ingyen utazhat, köpködnek a családos emberre az adókedvezmény miatt. Miért éppen az orvosokra ne köpködnének?

Hogy miért maradjanak itthon? Mert itt van a családjuk, az otthonuk. A fiatalok sokan kimennek az igaz, de az idősebbeknek azért ez már nem olyan egyszerű.

2016. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!