Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát találhatnék...

Milyen munkát találhatnék ilyen feltételek mellett Budapesten? 21L

Figyelt kérdés

Sajnos van rá esély, hogy idén nem tudom befejezni az egyetemet. minden tárgyam megvan de a szakdolgozat miatt csúszhat a dolog. Mivel nincs keresztféléves msc, így egy év kimaradna.

Egyébként alkalmazott matematikusnak tanulok, van felsőfokú angol nyelvvizsgám is (és elég jól beszélem is), illetve középfokú német (ezt azért már kevésbé).

Milyen állásokra lehet esélyem? Hogy nincs semmilyen végzettségem, és csak egy évre mennék.

esetleg korrepetálás matekból vagy angolból? talán még erre látok a legtöbb esélyt, hisz matekból pl általános iskolásoktól az egyetemistákig vannak olyan emberek, akiknek tudnék segíteni. de ebbe pl hogy kell belevágni legálisan? úgy hogy sok tanítványom legyen? vagy esélytelen?


2016. jún. 4. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki, akkor Bsc-n vagy. Szerintem junior elemzőhöz legalább a bsc-t elvárják, meg úgy az összes matematikusoknak való munkához. Szakmában diploma nélkül szerintem nagyon komoly kapcsolatok nélkül így esélytelen lesz elhelyezkedni.


Viszont a helyzeted egyáltalán reménytelen. Sokan csinálják matek szakosok, hogy korrepetálnak egyetemistákat. Szerintem általános iskolai tanulók tanításához kellhet egy kis "rutin", de szerencsére nagy az igény középiskolások - s nem mellesleg egyetemisták a korrepetálására. Közgazdászoknak lineáris algebrát/valszámot lehet tanítani,s ők elég nagy létszámban is vannak, hogy el lehet lenni az egész évben. Van ismerősöm, aki ezt tanít jelenleg - de hivatalosan nem tudom, hogy miként kell nekikezdeni. Gondolom számlát kell adni, s adózni is kell; be kell hogy legyél valahova jelentve, hiszen ez keresetnek számít.

2016. jún. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, bscn :) köszönöm, majd próbálkozok, ha így alakul :)
2016. jún. 5. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!