Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy alapítványi iskolában...

Egy alapítványi iskolában függhet a tanári fizetés az alapítványi hozzájárulásoktól?

Figyelt kérdés

A vezetőség azt mondja kevés a tandíj jelleggel szedett alapítványi "hozzájárulás" amit a szülők fizetnek a kölkök után ezért nincs fizetés.


???


Mi köze van a fizunak a fenntartó gondjaihoz? Ez olyan mintha hívnék egy szobafestőt kifestené a lakást majd mikor a munka elvégzése után a fizetésre kerülne a sor közölném-jaj kiraboltak nincs pénzem! Akkor minek bíztam meg a munkával?


A szerződésben egy árva szó sincs arról hogy az alapítványi befizetésnek bármi köze is lenne a tanári fizetéshez.

Az világos hogy az iskola ebből fizet de az elvégzett munka után jár a pénz, az az ő gondja hogyan oldja meg.

De oldja meg.

Főleg annál "viccesebb" ez mert itt az év vége jönnek az érettségik-és ha én, a tanár úgy döntök hogy nincs pénz holnap már nem megyek be?

Majd szóljanak ha van pénz majd akkor megyek?

Akkor meg én leszek a rohad---ék mert jaj szegény gyerekek... és kötelességtudat blabla.


2016. jún. 7. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, a fizetés az életpálya modell alapján határozódik meg az alapítványi iskolákba is, csak ott néha késve érkezik meg.
2016. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"életpálya modell alapján határozódik meg az alapítványi iskolákba is"


Hát ez itt helyből nincs így egyik tanárnál se.

Senki se kap annyit eleve amennyit bértábla alapján kapnia kéne. Erre jogszerű magyarázat ha nem tévedek nincs, vagyis mezeien lenyúlás van, ez a magyarázat.


És ez még nem elég, de még azt a jóval kevesebbet se kapjuk időben.

2016. jún. 7. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem, az alapítványi iskolának semmi köze az állami szférához, annyi fizetést ad, amennyit akar. Az más kérdés, hogy az szokott lenni a mérce, kevesebbért nem menne el senki, többet meg minek adjon, amikor túlkínálat van tanárokból.

Valóban semmi köze a bevételekhez, ez is egy vállalkozás, ha nincs pénz, akkor is ki kell fizetni a dolgozókat.

Sok alapítványi iskola emiatt megy csődbe amúgy, mert az alapítványi hozzájárulás nem kötelező, és sok pofátlan szülő nem is fizeti ki. Vitte volna akkor állami iskolába a gyereket, az alapítványi iskolában még a rezsit sem állja az állam, vagy legalábbis jóval kevesebb hozzájárulást kapnak.

Amúgy engem nem érdekelne a kötelességtudat, nem mennék be dolgozni. Kötelességtudatért nem adnak kenyeret a boltban.

2016. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem is vagyunk már csak 10-en tanárok a 18ból amennyien kb kettő hónapja voltunk.
2016. jún. 10. 07:04
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, sajnos ez alapítványi sulinál gyakori eset Magyarországon. Viszonylag kevés tandíjból ki lehetne hozni egy iskolát nyereségesre (10.000 Ft/hó alatt), csak éppen azt szokták elfelejteni, hogy tanköteles gyerekért nem kérhetnek kötelezően pénzt! Én is tanítottam alapítványi iskolában ezelőtt 10 éve, akkor volt 24.000 ft a havi tandíj. És mondta is a főnök, hogy kb. a diákok fele fizeti. Az összes tanár bértáblát kapott, naná. De még rendes is volt tőle, hogy határozatlan időre vett fel bennünket, mert azt is hallottam, hogy sok alapítványi iskola szeptembertől júniusig köt szerződést és évente hosszabbít. Itt a városban volt több alapítványi iskola, kb. feleennyi tandíjjal, nem is voltak hosszú életűek. Ez még jól bírja, bár én már nem tanítok ott, de azt hallottam, most már 30 e felett van a tandíj. Sok, de bele kell kalkulálni, hogy sokan nem is fizetnek.
2016. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!