Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásra jelentkezéskor az...

Állásra jelentkezéskor az önéltetrajzba csak azt írjam be, amiről van "papírom"?

Figyelt kérdés

Angolból emeltet csináltam, tehát hiába csináltam volna nyelvvizsgát, nem számított volna a pontjaimba. (Úgy volt, hogy továbbtanulok, de szerintem nem fognak felvenni.) Nyár végén szeretnék angolból felsőfokút csinálni. Tudom, hogy az emelt elvileg egyenlő egy középfokú nyelvvizsgával, de akkor ezt tüntessem fel?

És szerintetek azt érdemes feltüntetni, hogy beszélek németül és franciául is, ha nincs róla papírom? Mindkettő társalgási szinten megy (alapfok).



2016. jún. 12. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyelvtudás:

- Magyar: anyanyelv

- Angol tárgyalási szint

- Francia alapfokú tudás

- Német alapfokú tudás


(vagy ami valójában van, papírt ne írj, ha csak tudásod van, papírod nincs, tehát olyat ne csinálj, hogy xy tudással egyenértékű, erre ráérsz majd az interjún, ahol úgyis meg kell szólalnod a releváns nyelveken)

2016. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Van egy német középfokú nyelvvizsgám


Ez van az önéletrajzomban

Német alapszintű

Angol tárgyalási C1

2016. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Beleírhatsz mást is, ha fedi a valóságot, és valóban meg tudsz szólalni az adott nyelven.


Ma már a papír kvázi csak diplomaosztónál számít (főleg mert sok nyelvvizsgás van és még a "what"s yur name?"-re se tud válaszolni). Állásinterjún is egyszer csak átváltanak x nyelvre, ha feltudod venni a fonalat beszélsz úgy, ha nem, akkor arra az ajtót.

2016. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Celszeru kulonvenni a valos tudast a papirtol. Az enyemben mindketto benne van, de a nyelvvizsga ota rengeteget fejlodtem angolbol. (latint, spanyolt meg egyaltalan nem irtam bele, mert csak 2-2 evig tanultam, es eleg reg volt mar)

Amugy tesom nemreg jelentkezett egy allasra, kapott valami kitoltendo formanyomtatvanyt, es abban a valos tudasra volt egy tobbszintu onertekeleses kerdes (pl. mennyire erti az irott nyelvet, a beszelt nyelvet, kulonbozo akcentusokat, stb..).

2016. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2016. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!