Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépgyártástechnológiai technik...

Gépgyártástechnológiai technikus és Minőségellenőrök! CNC programozók, gépkezelők. A többi lent!?

Figyelt kérdés

Szia kedves olvasó!

A kérdésem fő tárgyai a következők lennének...:Jelenleg frissen érettségiztem és ahol eddig tanultam Június 24-ig van lehetőségem beiratkozni felső oktatásra.Ami annyit jelent, hogy ha maradok még pluszban két évet, akkor van lehetőségem megszerezni egy gépgyártástechnológiai technikus és minőségellenőri végzettséget. Pluszba az ezt követő egy-két évben van lehetőség CNC programozói végzettséget is szerezni. Engem az érdekelne mennyire könnyű boldogulni az előbbi szakmákkal az életben? Kiskunfélegyházi vagyok, és a megye egyik legjobb hírű iskolájába jártam(járnék).Érettségivel sajnos semmit sem találtam állás téren. UI.: Eddig informatikai C# programozói tanfolyamon tanultam. A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! 19/F



2016. jún. 20. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Technológust csináld, azzal tudsz minőségellenőrködni, és alapszinten CNC-zni is. Én most végeztem ezzel, 1 hét alatt találtam melót. Igaz az elején nagyon gyér a fizu, de kezdőként sehol sem fogsz 100-110nél többet kapni. 2-3 év szenvedés után (fizu miatt, persze a tapasztalat jön) egy multinál megkaphatsz 180-200 nettót is. Vidéken. Ami szerintem nem rossz. Hajrá!
2016. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mocskos egy mesterség ez az egész!-inkább menj sofőrnek, zöldségesnek,kertésznek, pincérnek.-a gépiparba csak beledögleni lehet.!-öreg CNC-s
2016. jún. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Sajnos itt félegyházán, csak ez az egy szakma van többnyire ami érdekelne és közel is lenne helyileg. :/ Nagyon új vagyok ezen a téren mint gépgyártás, mert amint említettem eddig informatika szakon tanultam. Első válaszoló, tehát akkor könnyedén el lehet helyezkedni? Milyen feladatok hárulnak az ilyen szakmabeli végzettekre? Minőségellenőrként egyértelmű, de mint gépésztechnikus?
2016. jún. 21. 11:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Miért ennyire rossz? Nagyon, sok helyen olvastam, hogy nem valami jó.. és az alábbi szavakkal sok helyen, hogy "bele lehet dögleni". Ez mit jelent? Eddig sehol sem tértek ki rá. Monoton?Fizikailag terhelő? Főnökök? Kollégák? Időbeosztás? És ha kérdezhetem, bár nem akarok tolakodó lenni, ha publikus, akkor mennyi egy idősebb tapasztaltabb CNC-s fizetése? Köszönöm! :) Sürget sajnos nagyon az idő. :D
2016. jún. 21. 11:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, sok fajta melót csinálhatsz vele, én pl. gyártáselőkészítő leszek, ahol a megtervezett alkatrészről műhelyrajzot kell csinálni, kiadni a műveleti sorrendet, dokumentálás, ilyesmi. De igazából cégtől függ, majd ott "betanítanak".
2016. jún. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Legfőképpen autóiparban szeretnék majd elhelyezkedni vele. Mondjuk, Kecskemét Mercedes gyár. Bár ez még a jövő titka.
2016. jún. 21. 21:35
 7/8 nagymark1996 válasza:
Igaz, hogy én gépi forgácsoló vagyok de azt vettem észre, hogy manapság a gépgyártástechnológiai technikus CNC gépeken dolgozik ugy ahogy egy gépi forgácsoló is. Több ismerősöm technikusit végzett aztán ugyan azt kell csinálniuk mint nekem pedig én csak egy szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkezem. De persze ez is munkahely függő. Gyártástervezést és műhelyrajzot pedig inkább gépész mérnökök végzik.
2016. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2-esnél az igazság, szintén szakmabeli, pályát váltottként mondom.
2022. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!