Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem túlzás ez egy kicsit?...

Nem túlzás ez egy kicsit? (diákmunka)

Figyelt kérdés
Néhány munkáltató eléggé irreális követelményeket állít fel, pl nyári diákmunkát októberig vállalni kell heti 40 órában. Nyáron ezzel nem is lenne gond, de szeptemberben egy diáknak azért már vannak órái is, zh-k, stb. ami mellet a heti 40 óra elég sok.
2016. jún. 21. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha így érzed, akkor ne vállald el. Ha igazad van, és tényleg egy diáknak sem jó ez így, akkor nem fogják betölteni az állást, és kénytelenek lesznek változtatni az elvárásokon. Ha mégis elvállalja valaki így is, akkor nem volt túlzás.
2016. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
De szerintem is túlzás, szinte lehetetlen normális diákmunkát találni.
2016. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban irreális ez az elvárás, de azért az érdemes tudni, hogy az ilyen diákmunkáknál te is megcsinálhatod, amit a munkaadó: egyik nap gondolsz egyet, hogy többet nem mész. Hiszen ők sem vállalnak semmilyen garanciát a foglalkoztatásodra, bármikor mondhatják, hogy ennyi volt, de cserébe te is.
2016. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, nincs igazad. Diákmunkánál is van munkaszerződés, amiben rögzítve van a munka időtartama. Esetleg próbaidő is lehet benne, az alatt fel lehet mondani akármikor, de amúgy nem így megy ez. Az meg, hogy egyik nap gondol egyet az ember és nem megy többet teljesen abszurd, akár a bíróságon is találhatod magad egy ilyen után szerződésszegésért, és a bérednek a sokszorosát perkálhatod ki kártérítés gyanánt.


Ha nem tudod elfogadni a feltételeket, akkor ne jelentkezz.

2016. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, a diákmunka nem túl egzakt kifejezés.

Iskolaszövetkezeteken keresztül végzett munkáknál nem fogsz olyan szerződést kapni, ami rögzíti, hogy neked eddig és eddig az időpontig dolgoznod kell xy cégnél. Kapsz valami általános maszlagot, meg egy eseti megállapodást, szintén valami általánosat, aztán majd dolgozol, amikor a cég akarja. Ha a cég úgy dönt, hogy nem kellesz, akkor nem mész, és pénz sincs. Cserébe ugyanezt megteheted te is.

Úgy gondolom, még erkölcsileg sem kérdőjelezhető ez meg, mert ha a cég sem vállalja, hogy októberig ténylegesen heti 40 órában alkalmaz, és kifizet, akkor a munkavállaló is mondhatja, hogy bocsi, nekem csak augusztus végéig jó.

2016. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is iskolaszövetkezetes diákmunkára gondoltam. Én másfél évig dolgoztam heti 20-30 órát egyetem mellett iskolaszövetkezeten keresztül. A szerződést trükkösen mindig 3 hónapra fixen írtuk meg, mert maximum annyi lehet a próbaidő, és az így mindig elölről kezdődött. Így gyakorlatilag végig próbaidős voltam, bármikor kirúghattak volna, és én is bármikor felmondhattam volna, de annyi kikötés volt a szerződésben, hogy legkésőbb 2 nappal előbb szólnom kell, ha nem tudok/akarok menni, és ha szó nélkül nem jelenek meg, akkor perkálnom kell a kártérítést, ami azt hiszem két napnyi béremnek megfelelő összeg volt. Igaz, hogy ez még elég enyhe a bírósághoz képest, de ha nem lett volna a próbaidős trükközés, akkor nem mondhattam volna fel bármikor, a törvényben szabályozott felmondási időt le kellett volna dolgozni akkor is.


Kérdező: azt megpróbálhatod, hogy bekamuzod, hogy rá fogsz érni, aztán szépen figyelmesen átolvasod a szerződést aláírás előtt, és ha nincs benne semmi olyan, hogy nem mondhatsz fel, vagy hogy fizetned kell, ha felmondasz, akkor vállald el, aztán augusztus végén mondj fel.


Egyébként az iskolaszövetkezetek jellemzően határozott idejű szerződést írnak, szóval tényleg nem olyan triviális az, hogy felmondhatsz-e akármikor következmények nélkül.


De az előzőnek is igaza van, hogy a cégek ott vernek át, ahol tudnak, szóval ne félj te is kicseszni velük.

2016. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Egyébként az iskolaszövetkezetek jellemzően határozott idejű szerződést írnak, szóval tényleg nem olyan triviális az, hogy felmondhatsz-e akármikor következmények nélkül."


Igen, nekem pl. mindig is határozott idejű szerződésem volt, a vége a nappali jogviszonyom vége (ez így volt rögzítve a szerződésben). De maga a szerződés csak keretszerződés volt, nem kötelezett munkára engem, és a munkáltatót sem foglalkoztatásra. Ha nem volt munkám x ideig, akkor nem volt, attól még élt a szerződés. Most is van szerződésem 2 szövetkezettel, az egyiknél tavaly nyár óta nem dolgoztam, a másiknál 2013 tele óta. De nem kellett felmondanom, egyszerűen csak nem vállaltam több műszakot.


Na, ilyesmire gondolok én, és nekem eddig az összes ismerősömnek ilyen keretszerződése volt, ami volt ugyan, de nem kötelezett senkit semmire. Olyannal még nem találkoztam, hogy iskolaszövetkezetnél konkrét munkavégzési kötelezettséget írtak volna elő. Ahogy te is írod, neked is 20-30 órád volt hetente, ami nem igazán egzakt, tehát viszonylag szabadság volt ott is, nem hiszem, hogy bele tudtak volna kötni, ha azt mondod, hogy nem mész többet, és szerintem te sem tudtál volna tenni semmit, ha ők azt mondják, hogy nem kellesz nekik.

2016. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ami így van meghirdetve az tipikusan azoknak szól, akik már ott hagyták az egyetemet de még október 31-ig van jogviszonyuk vagy csak pár óra/szakdoga maradt hátra. Mivel így jobban megéri nekik, diákot keresnek erre, és van is rá jelentkező mindig, semmi sem tiltja. Szóval ez nem igazán az aktív diákoknak szól.Nyilván aki nem esik a célcsoportba, ne vállalja el.
2016. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!