Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyanokhoz szólnak akik...

Olyanokhoz szólnak akik dolgoznak óceánjáró szakácsként, illetve otthon vannak a témában! (? ) Sorry ha rossz kategória!

Figyelt kérdés

"Felnőttként" óceánjáró szeretnék dolgozni mint szakács. Most megyek 8. osztályba, és itt van az iskolaválasztás. Úgy döntöttem a fent említett szakmában szeretnék elhelyezkedni, csak kicsit tájékozatlan vagyok, és ezért vannak kérdéseim.

Az alábbiak:

1. milyen iskolai végzettség kell? Miskolcon van ilyen iskola?

2. felvennének 0 munkatapasztalattal? Kell valami jártasság?

3. ha úgy adódna hogy felvesznek, random összeraknának idegenekkel (más országbeli emberekkel), vagy próbálnák úgy igazítani hogy a saját nemzetiségemből való emberrel kerüljék egy szobába? -ha ez úgy van, hogy osztozunk a szobán-.

4. úgy olvastam, hogy nem sok szabadnapja van egy ott dolgozóknak. Ezt úgy kell érteni, hogy pl.: karácsonykor nem mehetek haza a családomhoz (persze nem 1-2 napra)?

5. ha te kint dolgozol, hogy érzed, mennyire változtatott még téged a munka, hajtás?

6. a családod mennyire ellenezte azt hogy te ott dolgozz?

Bocsi ha esetleg nincs értelme bármelyik kérdéseknek is, vagy nem érthetően fogalmaztam.előre is köszönök minden hasznos, témához kapcsolódó választ!



2016. jún. 24. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Szakács végzettség kell, Vendéglátó szakközép és igen, van ilyen Miskolcon (bár ezt már Te is meg tudod keresni a neten)

2. nem vesznek fel 0 tapasztalattal, nemrég olvastam, min. 2 év gyakorlat kell - ha jól emlékszem.

De nem is tudnál ott helyt állni 0 tapasztalattal, mert gyorsnak, gyakorlottnak kell lenni - kb. az első napon elvágnád/megégetnéd stb. a kezed és már mehetnél is haza :-)

3. igen, összeraknak idegenekkel, szinte biztosra

4. szinte nincs szabadnapja

nem dolgozom hajón, a többi kérdésre nem tudok válaszolni, csak épp nemrég láttam egy felvételi követelményt és olvastam egy blogot, ahol a leányzó hajón dolgozott (sajna, nem tudom megkeresni Neked ezt a blogot)

2016. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és az kimaradt: igen jól kell beszélni angolul!
2016. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!