Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állásinterjún, illetve...

Az állásinterjún, illetve bértárgyaláskor a magyar törvények szerint legális, ha az aktuális béremről kérdeznek?

Figyelt kérdés
Informatikusként kiválasztási folyamat közben vagyok, és tisztelettudó, de frappáns válasszal szeretnék felkészülni az ilyen fajta kérdésre: nem vagyok hajlandó megosztani ezt az információt, ha nem muszáj.

2016. jún. 24. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Ne szórakozz már, hogy szabályozna ilyet törvény... Ha meg ilyet kérdeznek tőled, az a hely annyit is ér és komolytalan, senkinek semmi köze hozzá. Visszakérdezhetsz, hogy ez nekik mégis miért releváns, de lényegtelen, mit mondanak, mert nincs közük hozzá.

Ugynaúgy megkérdezhetik pl. a nőket, terveznek-e szülni a közeljövőben és társaik, etikátlan és amatőr, de nyilván a cég se hülye, hogy mag alatt vágja a fát.

Akár azt is mondhatod, hogy a szakképzettséged, mostani fizetésed és munkatapasztalatod alapján a bérigényed bruttó ennyi és ennyi, ha nagyon akarnak, ebből tudnak sakkozni.

2016. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Legális, de ha ott elkezdesz eszetlenkedni meg bohóckodni akkor erősen romlanak az esélyeid.
2016. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem szórakozok, van, amit kifejezetten nem kérdezhetnek. Korábban találtam:

[link]


Mindenesetre köszi a választ.

2016. jún. 24. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

"Egyébként az egyenlő bánásmód követelményét sértő kérdés feltevése még nem hátrányos megkülönböztetés, csak akkor számít diszkriminációnak, ha bizonyíthatóan emiatt nem kapta meg a jelentkező az állást."


Idézet a cikkből.


Tehát bármit kérdezhetnek legálisan. Te meg arra felelsz amire akarsz és arra nem amire nem. (Ők meg azt vesznek fel akit akarnak.)

2016. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális dolog megkérdezni, azt akarja tudni a munkaadó, hogy komolyan érdeklődsz-e, vagy csak tesztelted őket.


Tőlem a jelenlegi főnököm az állásinterjú vége felé kérdezte meg, miután már elbeszélgettünk mindenről, gondolom átfutott az agyán, hogy na, ezt az embert egész jól tudnám használni, de vajon van-e pénzünk megfizetni amit kér? Mert ha nincs, akkor minek húzzuk egymás idejét.

Megmondtam neki őszintén az összeget, amit akkoriban kaptam, amire megnyugodva közölte, hogy hát itt abban a munkakörben amiről beszélgettünk, a legalacsonyabb bér is ennek a másfélszeresétől kezdődik. Ezt persze én is tudtam, hát pont azért mentem oda. Így már áttérhettünk arra, hogy hát akkor én átjönnék, ő meg átvenne, mit kell csinálni a továbbiakban.


De ha a főnököm helyében lettem volna, és a velem szemben ülő ember ilyenkor inkább elkezd okoskodni, hogy "hát hogy képzeli, ilyet nem is lehet a törvények szerint, majd jól feljelentem magukat", az tuti, hogy én is "köszönjük, majd értesítjük" mondattal álltam volna fel azon nyomban. Mert az ilyen tufa nyomi, aki leköpi a segítségül nyújtott kötelet, az menjen meggebedni a bányába.

2016. jún. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek, köszi. (Azért vicces, ahogy csomóan azt hitték, hepciáskodást meg fenyegetőzést terveztem volna. Szó sem volt erről, nem értem ezt a támadó hangvételű vrlaszstílust.)
2016. jún. 25. 08:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Tőlem is megkérdezte az interjún a főnök. Elsősorban azért, hogy tudja mennyit kell mondania ajánlatnak, hogy biztosan elég legyen hozzá, hogy ne az anyagiak miatt mondjak nemet. Azt is megkérdezte, hogy mennyit szeretnék kapni. Mondhattam volna, hogy nem mondom meg, csak minek, végül a korábbi fizum alapján felülbírálta a fizetési igényemet, és többet mondott, mondván nem éri meg nekik, hogy itt betanulok, aztán egy év múlva kapok jobb ajánlatot. :)
2016. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod megmondani, a legegyszerubb, ha az aktualis munkaltatodnal alairt titoktartasi szerzodest tiszteletben tartod (nyilvan ok sem szeretnek, hogy elfecsegj nem publikus infokat), es elmondod a fizetesi igenyedet ugyanabban a mondatban.


A legtobb cegnel a munkaszerzodes tartalma es a fizetes titkos (persze nem az adohatosag fele), hogy a tobbi kollega esetlegesen ne erezze rosszul magat, ha kevesebbet kap. Szoval ha erre hivatkozol, meg fogjak erteni.

2016. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, felkészítésen, ilyeneket is kérdeznek.:


Ön szerint milyen ember volt az előző főnöke?


Ill. milyen főnököt szeretne?


Mindkettő "nagyszerű", "díjnyertes" kérdés. A kollégáktól sokkal több függ néha...


Most kezdjem el dicsérni az előzőt, csak a pozitív tulajdonságait kiemelni?

A második kérdésre, pedig sablonválasz, hogy korrekt, következetes, a reális célokat helyesen kitűző, a munkát koordináló embert...?

2016. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!