Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön és belföldön melyik?...

Külföldön és belföldön melyik? Fodrász, Ápoló, Pincér, Szakács?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy teljesen más területen lévő szakmákat hoztam fel, de ezek érdekelnek. Ti mit láttok mostanában ezek közül a legjobbnak megélhetés szempontjából akár külföldön, akár itthon?

2016. jún. 28. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Belföldről nem tudok mondani semmit, de Angliáról igen.

Fodrász.

Ha vannak állandó vendégeid, ha tudsz "széket" bérelni akkor elég szépen boldogulsz vele.

Magyar fodrászként bizonyos városokban ahol bőven vannak magyarok és mobilfodrászként dolgoznál szintén jó anyagiakkal boldogulnál.

Pl: az én kis városomban ahol élek nincs magyar fodrász, így itt egy jó fodrász csak magyar vendégekből is megélne.

Ápoló:

Itt kint is erősen hiányszakma. Állandóan van felvétel.

Állami kórházakban sajnos szinte minimálbérrel és hasonló gondokkal küszködnek mint otthon az ápolók.

Van lehetőség otthonban dolgozni magáncégeknek. Bentlakásos és nem bentlakásos ápolóként szép fizetéssel. Persze ez több munka, több felelősség, de megfizetik. Bár a tapasztalat azt mutatja, hogy sokan nem bírják hosszabb távon

Pincér.

Állandóan van munka. Éttermektől és főnöktől függő, hogy ki mennyit keres. Volt aki csak minimálbért adott+ a borravaló (ami itt kint Angliában nem igazán jellemző. Csak kerekítik a végösszeget már aki)

De van olyan étterem ahol akár a 14-15 font/óra bért is megkapja a pincér.

Szakács:

Hasonló mint a pincéreknél. Bár ők mindig többet keresnek mint a pincérek. Szakács munka is mindig van.

2016. jún. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!