Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes kimennem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy 4-6 hónap időtartamra melyik országba lenne érdemesebb kimennem munkát vállalni, figyelembe véve a lehetőségeimet, amik a következők:


- szakmám nincs, így mindenhol minimálbért kapnék

- középfokú (B2) angol nyelvtudás

- németül nagyon alapszinten beszélek, de szeptemberig (amikor kimegyek), ezt még tudom fejleszteni

- indulótőkém megvan, nagyjából 300.000 Ft, amihez még tudok hozzá tenni szükség esetén


A lényeg, hogy tényleg csak pár hónapban gondolkodok, utána hazajönnék.A célom az egésszel, hogy minél több pénzt félre tudjak tenni tavaszra.Leginkább tehát az érdekelne, hogy melyik országba érdemes mennem, hogy a végén (4-6 hónap után) minél több megmaradjon?


Mivel a németem nem túl jó, ezért leginkább angol nyelvterületben gondolkodom, vagy olyan országokban, ahol azért az angol nyelvvel is lehet érvényesülni (pl. Hollandia, Skandináv országok).Ha vannak itt olyanok, akik már kint dolgoznak, és leírnák a tapasztalataikat, esetleg számokkal alátámasztva (élelmiszerárak, lakhatás, havi megtakarítás stb)., azt nagyon megköszönném.


Előre is köszönöm a válaszokat :-)



2016. jún. 30. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Skociarol tudok irni; 6 honapra lehet necces lesz a szoba berles, de olyan £450/hotol vannak mar szobak. Rosszabb esetben egy hosztel ami £7-£20 korul van per ejszaka. Bar en fel evre nem szallnek meg hosztelben, de mindenki mas... Nem irtad hany eves vagy, ha 25 elmultal akkor a minimal oraber £7.50, ha nem vagy meg 25 akkor kevesebb. A munkakra amire az angolod eleg lenne (takarito, mosogato, esetleg pincer), alltalaban 0 oras szerzodessel futnak, ami azt jelenti hogy akkor hivnak be dolgozni amikor akarnak. Ha pangas van (ami itt olyan oktober-marcius) akkor nem hivnak vagy csak 1 napot a heten. De az is lehet hogy szerencsed lenne es hivnanak dolgozni rendesen. En arra a 6 honapra nem jonnek ki, nemhiszem hogy megeri. Kaja arak szerintem ugyan olyanok mint otthon, de ha a fizeteshez viszonyitjuk akkor joval olcsobb
2016. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat! Sajnos nekem nagyjából pont az általad említett időszak (október-március) lenne fontos, de akkor valószínűleg ez így tényleg nem érné meg.


Hollandiában gondolkodom most, ott meglehetősen magas a minimálbér, de el tudom képzelni, hogy ott is vannak ilyen 0-órás szerződések, vagy valami hasonló és akkor már nem éri meg.Majd utána nézek még ennek.


Hollandiáról esetleg van valakinek tapasztalata?

2016. júl. 1. 00:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Hollandiában a lakhatás az igazi gond. Munkát lehet találni, de rámegy a gatyád is a szállásra, hatalmas probléma a lakáshiány.


Akarom mondani, ez Amszterdam. A többi területről fogalmam sincs. A minimálbér 1500 euró körül van, ha teljes munkaidőben dolgozol.


Lehet egy kérdés? Miért nincs szakmád? A helyesírásod alapján, meg az alapján, hogy nyelveket beszélsz, illetve előre tervezel és nem a vakvilágba indulnál, nem tűnsz egy iskolázatlan prolinak. Esetleg most érettségiztél?


Ja és még Skandináviához: itt igaz, hogy mindenki beszél angolul, de a munkaadók többsége - ha nem nagy multi - akkor elvárja, hogy beszéld a helyi nyelvet. Ehhez az állam ingyen nyelvkurzust is biztosít, de 4-6 hónap kevés lesz. (Legalábbis Norvégiában meg Svédországban van ingyen nyelvtanfolyam). A másik gond pedig, hogy ott is olyan magasak a megélhetési költségek, hogy minimálbérből talán félre se tudsz rakni.

2016. júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igen hallottam, hogy hollandiában a lakhatás ami húzós, viszont én is csak Amsterdam-nak néztem eddig utána, vidéken talán picit olcsóbb.


Kérdésedre válaszolva, két éve érettségiztem, és csak a saját hülyeségem miatt nincs még szakmám.Elkezdtem 2 tanfolyamot is de hamar rájöttem, hogy egyik sem nekem való.Végül a sok csalódás után arra jutottam, hogy további tanulás helyett inkább keresek egy kis pénzt, aztán majd egyszer talán újra beülök az iskolapadba.Nem szeretem úgymond a kötöttségeket, meg még fiatal is vagyok, ezért is tervezek ilyen rövid távra.Aztán majd meglátom "útközben", hogy mi alakul ki.

2016. júl. 5. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi a választ, sok sikert! :)
2016. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!