Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinálnak most azok a...

Mit csinálnak most azok a jogászok/közgazdászok akik nem tudtak elhelyezkedni a szakmájukban?

Figyelt kérdés

2016. júl. 2. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
A jogászokról nem tudok nyilatkozni, de gazdasági bsc-t és msc-t végeztem, így van némi rálátásom. Miből gondolod, hogy nem fognak tudni elhelyezkedni? :) Aki normális egyetemen tanul, az általában a szakmai gyakorlat után rögtön kap munkát. Ez csak egy tévhit, hogy nem tudnak elhelyezkedni. Maximum azok nem tudnak elhelyezkedni, akik valami noname főiskolán tanultak és 6 év alatt végezték el a 3,5 éves képzést :'D
2016. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azon gondolkodnak, hogy miért nem bölcsész diplomát szereztek.
2016. júl. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőségük van :


1. Saját céget alapítanak

2. A szakmájukon kívül helyezkednek el és közben munkát keresnek

3. Átképzik magukat

4. Feleségül mennek egy gazdag pasihoz , neki midegy , hogy milyen főiskolád van

2016. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na most mégis szerinted mit? ... Nem a szakmájukban helyezkednek el.


Most milyen választ vártál? Szerinted vannak olyan állások, ahová ez van írva: "Előny: jogász/közgazdász végzettség, de ez nem ám a saját szakmátok, itt majd mást csinálunk ám!" ?

2016. júl. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
jó nevű egyetemről könnyedén elhelyezkedik mindkét szakma. én már egyetem utolsó évében 400.000 ft-os fix állásban dolgoztam
2016. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Ez meg is látszik a hasznos válaszaid arányán.
2016. júl. 4. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtudásommal helyezkedtem el.
2016. júl. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"#5: Ez meg is látszik a hasznos válaszaid arányán."


Amúgy most viccen kívül, a nagyobb egyetemeken végzettek tényleg döntő többségben elhelyezkednek. Corvinuson végeztem most, de a szaktársaim 90%-ának már végzés előtt volt tuti helye.


Amúgy még mindig úgy gondolom, hogy ilyen formában tök értelmetlen a kérdés.

2016. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A jogászok lehet hogy elhelyezkednek , de közgazdászból

túlkínálat van , nehéz munkát találni.

Az sem mindegy , hogy Budapesten élsz , vagy mondjuk Makón,

ahol nem túl nagy a fizetőképes nagyobb vállalkozások száma.

2016. júl. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 válaszolóval értek egyet. Nálunk a alig várták a cégek hogy végezzen az ember az államvizsgával és mehessen dolgozni.

Minden ismerős aki közgáz területen végzett könnyen talált munkát, de tény ez Budapest, vidéken sokkal rosszabb a helyzet, bár munkát ott is találni, csak a versenyképes fizetés épp nem versenyképes.

2016. júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!