Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnék meggazdagodni...

Hogy tudnék meggazdagodni Magyarországon? Most államvizsgáztam le gépészmérnökként, túl vok 5 állásinterjún, de 150-nél többet sehol sem ajánlottak.

Figyelt kérdés
Cimborám Angliában pizzafutár és 500k felett keres...
2016. júl. 3. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Balázska! Előbb érettségi, aztán államvizsga. Fontos a sorrend.
2016. júl. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez itt M.O.
2016. júl. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Jó az egy dolog, hogy ő UK-ban 500 ezer Ft-ot keres, de az ott mire elég? Kb annyira, mint itt 150 ezer.


Próbálkozz tovább, kezdő gépészmérnökként ki lehet fogni 200-220e kezdőfizus állásokat is, csak kell egy kis szerencse és türelem hozzá.

2016. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

alkalmazottként? kb sehogy, az esélyed 1% alatt van.


Ja, csak a cimborád 15 év múlva is 150e-et fog keresni... ha még egyáltalán lesz munkája és nem drónok viszik majd a pizzákat házhoz.

2016. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tehát akkor inkább élvezzem az életet ebből a 150ből? Ha spórolok, úgy sose leszek gazdag, ugye? Jöhetnek a nők, bulik, pia ( amiket a tanulás miatt lemondtam az egyetemen)
2016. júl. 3. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:

hát nem tudom kérdező...

én is gépészmérnök vagyok, három programhoz értek különösebben a exceles visual basic-hez az autocad-hez és a solidedge-hez


még diákként kaptam 220 nettós állásajánlatot, és nem öt állás interjún voltam hanem az elsőn mondták, hogy mit áll még itt irány dolgozni


és akkor én egy nagyon egyszerű figura vagyok, nem CNC CAM szakember, és nincs is évtizedes tapasztalatom röntgen részegységek végeselemes tervezésében


nem hiszem el, hogy aki tényleg elvégzett egy gépészmérnökit oda mernének lökni neki egy 150 ezres ajánlatot, kidobott idő az interjúra

2016. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha spórolok, úgy sose leszek gazdag, ugye?"


De de, ez az egyik legalapvetőbb tényező. A másik, hogy legyen miből spórolni. Hidd el, nincs az a pénz amit ne lehetne elverni, akár látszat nélkül.

2016. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát én diákként ( nyaranta) művezető voltam egy gépipari cégnél, nettó 80at kaptam havonta. AutoCADhez meg SolidEdgehez értek. Nem pesti vok, hanem szegedi.
2016. júl. 4. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Meggazdagodni becsületesen sehogy. Ha lenne rá recept, olyan ritka lenne a szegény ember hogy az utolsó pár tucatot rezervátumban mutogatnák. Ehhez képest a 4 millió koldus országa vagyunk.

Ha elég gátlástalanul tudsz hazudozni és lopni, akkor viszont minden út nyitva áll - lehetsz politikus, indíthatsz MLM-átverés, vállalkozhatsz Vizoviczki módra, esetleg benyalhatsz/befeküdhetsz az aktuális klientúrának, hátha csurran-cseppen neked is valami.

Orbánisztánban, ahol a korrupció az ország természetes állapota, így megy ez.

Spórolástól te sose leszel gazdag, maximum Zsugori uram...

2018. aug. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!