Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az álláskeresési járadék hogy...

Az álláskeresési járadék hogy működik? El tudná nekem valaki mondani, hogy mennyi és mikor jár?

Figyelt kérdés

Próbáltam megkeresni a kérdésemre a választ, de eddig nem sikerült.


Durván másfél éve dolgozom és arra már rájöttem, hogy 40 napnyi ellátásra vagyok jogosult. A munkaviszonyom ebben a hónapban 15-én fog megszűnni és augusztus 1-től újra fogok dolgozni (már megvan a munkahelyem). Ebben az esetben nekem mennyi jár? 122.000 forint bruttóra voltam bejelentve és most nekem csak arra a két hétre jár, vagy az ismerősöm igazat mondott és kifizetik nekem a 40 napot (bár túl szép lenne ahhoz, hogy igaz legyen)?


A másik, hogy mikor folyósítják és nem fognak behívni erre a két hétre közmunkára?


2016. júl. 10. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Bemész a munkaügyi központba ( előző munkahelyről kell papír, meg bizonyítvány) és helyben meg is mondják mennyit kapsz hány napig

Itt az a jó, hogy a hétvégére is adnak pénzt

2016. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Folyósítani hónap elején szoktak 5#6. Körül
2016. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Akkor gondolom a TB kiskönyv elég, igaz (azzal tudom a munkaviszonyomat igazolni)? Plusz a bizonyítványok nyilván.
2016. júl. 11. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen

Meg amit kaptál a munkáltatótól papírt, hogy jogosult vagy a járadékra

Azon szerepel a bruttó béréd is

2016. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4: Oké, köszi még egyszer.. Még nem kaptam meg a papírjaimat, de akkor odafigyelek erre.
2016. júl. 11. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!