Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vicc.200ezer forint lenne ma...

Vicc.200ezer forint lenne ma Mo-n az átlagkereset?

Figyelt kérdés
Utánanéztem, és ezt írják.. nem tudom, hogy számolták ezt ki az okosok.. :) Illetve de.. a több milliós fizetéseket átlagolták a minimálbérrel.. Szerintetek nem gusztustalan? :S
2010. ápr. 16. 15:32
 1/7 anonim válasza:
44%
szerintem az, mivel az átlagfizetés szerintem 100 ezer körül van
2010. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a magyarok nagyobb része boldog lenne a havi 200 fix-el!!!
2010. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele.... Több millióan élünk Magyarországon. A köztisztviselők, közalkalmazottak fizetése eléri a bruttó 200-250-ezret. Ezen kivül az orvosok, parlamenti képviselők fizetése több mint 500 ezer körül van.

Átlagot, statisztikai adatokat közölnek. A valóság pedig a munkásosztálynál (még van ilyen is) alig érik el a nettó 70 ezret!!!

2010. ápr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaz amit olvastál, de amúgy tényleg vicc!

Hihetetlen hogy tanultam 18 éven át(!) és örülnöm kell a nettó 70ezres fizetésemnek...

Nagyon elszomorító ez az egész helyzet

2010. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de az bruttó érték. Az nettó 120.000 kb. Az teljesen reális átlagnak.
2010. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerény véleményem szerint a valóság az, hogy a nettó havi átlagkereset 90 e Ft. Szakmunkás munkáját végzem (természetesen minimálbérrel), pedig felsőfokú szakképzettségem van+német középf. nyelvvizsgám. A főnökömnek még érettségije sincs és felveszi a havi 200-at (ahol dolgozom ez egy autóipari vállalat, ami elég nagy):S na, ez a gusztustalan. Ráadásul én magyarázom el neki mit is csinálok, és én vagyok a tolmács, ha jön a német delegáció :S
2010. ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 StephanieXx ***** válasza:
A "reális érték" amit olvastam az a 160.000Ft volt.De hamis a szám.Mivel ha statisztikai adatokat számolunk akkor a kiugró értékeket (auler-et) külön kell számolni.Így téves az összeg.
2010. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!