Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 700 ft-os órabér alatt nem...

700 ft-os órabér alatt nem hajlandóak dolgozni a diákok se – érezzem magam egy baromnak mert én felnőttként ez alatt dolgoznom? És nem kérdés hajlandó vagyok-e mert ez van más nincs?

Figyelt kérdés

Olvasom:

[link]

700 forintos órabér alatt alig találni diákmunkást

Átlagosan 15-20 százalékkal többet keresnek a tanulók a minimálbérnél

a fizikai munkára jelentkező diákok mindössze 30 százaléka hajlandó 700 forintos órabér alatt munkát vállalni.



Tehát adottak a diákok még iskola mellett zéró végzettséggel. Zéró valós tapasztalattal.

Munka kéne nekik, ők meg közlik hogy bármennyiért nem megyek el.

Fizess legalább ennyit vagy nem jövök. És inkább otthon marad és nincs munka, de bizonyos órabér alatt nem megy el még ha nincs semmi más akkor se.


És itt vagyok én a felnőtt. Szakmával, gyakorlattal. Én meg ha kiszámolom, nem kapok 700-at. És fel se merül a kérdés hogy hajlandó vagyok-e, vállalom-e mert meg kell élni.

Más nincs ez van, annyit fizetnek amennyit nekem meg csinálni kell. Vagy keresni más, de mivel mást nem találok, így ez van.


Most érezzem magam egy baromnak hogy egy középsulis diák se hajlandó már annyiért elmenni amennyiért én a felnőtt meg elmegyek(noha nem jókedvemben )?


2016. júl. 21. 07:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Érezd.


Főleg azért, mert azt mondod "ez van más nincs", ugyanis ez nem igaz (illetve a te saját világodban igaz is lehet, de akkor jogosan érzed magad baromnak.)

2016. júl. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"ugyanis ez nem igaz "


Nosza. Mondasz helyet ahol engem felvesznek már holnap ott vagyok.

Kis adalék azért: kis település ahol állatot tartok amit nem lehet otthagyni. Szóval az hogy költözzek ingázzak az kilőve.

2016. júl. 21. 08:03
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Neked muszáj, nekik nem. Történet vége. Egyéni szocprobléma, hogy te röghöz vagy kötve az állataid miatt.

Mondjuk arról nem szól a cikk, hogy a 700 forint most nettó vagy bruttó. De majdnem mindegy, diákoknál talán csak az SZJA-t vonják, úgy meg 595 Ft-ra jön ki az órabér.

Mellékesen meg baromira igazuk van, hülye is lennék elmenni minimálbérért kulimunkázni. Az is munka! Te meg még csodálkozol, hogy szart se keresel szinte? Mert van a sok hülye, aki apróért is bármit elvállal ahelyett, hogy mindenki kicsit felszívná magát, márpedig bagóért nem dolgozom. Na akkor muszáj lenne többet adni a munkaadónak. És ez így is történik, ott a bizonyíték a cikkben.

2016. júl. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
te annak érzed magad aminek akarod, viszont jól ők teszik!
2016. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nosza. Mondasz helyet ahol engem felvesznek már holnap ott vagyok. "


Nem mondok, mert lehet, hogy nincs ilyen.


De olyan lehetne, hogy tanulsz egy szakmát / nyelvet és elmégy olyan helyre dolgozni, ahol van igény a munkádra (tudom, hogy van szakmád, de ha azzal nem tudsz elhelyezkedni, akkor az nem piacképes).

Ha nem akarod a falud és az állatokat otthagyni, akkor bizony az a te felelősséged (ráadásul ha állatok vannak, akkor nem keresel esetleg annyit, de ott vannak az állatok, ami számodra nyilván valami nyereség, különben megválnál tőlük).


Jogod van bruttó 700 Ft alatt keresni és baromnak érezni magad - valószínűleg a diákok nagy részének nincs egy falu meg állatok a háttérben, amit "nem hagyhat ott".

2016. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok: tehát a te esetedben a képet nem úgy néz ki, hogy


ember szakmával, tapasztalattal < 700 Ft/óra, míg

diák > 700 Ft/óra (tehát te ne egy diákkal hasonlítsd össze magad akinek más tulajdonságai és lehetőségei vannak), hanem


ember tapasztalattal, állatokkal < ember aki továbbképzi magát és mobilis.


Igen, sajnos nem érsz annyit, mint a mobilis, piacképes tudással rendelkezők. Lehet, hőbörögni, hogy keveset keresel, meg hogy a diákok többet, de nincs értelme.


Annak van, hogy megnézed mit tehetnél, hogy sorsod jobbra forduljon.

2016. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

" piacképes tudással "


egy középsulis diák zéró végzettséggel és zéró tapasztalattal milyen piacképes tudással rendelkezik?

2016. júl. 21. 10:27
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
#7 Te milyen végzettséggel, és tapasztalattal rendelkezel?
2016. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kertész állatgondozó és tenyésztő mezőgazdasági gépész

.

Ez 3 db.

Tapasztalat: 40 múltam és tizenéves korom óta ezt csinálom.

2016. júl. 21. 10:37
 10/22 A kérdező kommentje:

Na most de mondjuk már hogy egy diák überel engem bármilyen téren.

Akinek van két keze és kb arra jó hogy na itt a doboz rakd arréb

2016. júl. 21. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!