Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány interjú után kezdtél el...

Hány interjú után kezdtél el dolgozni (pályakezdő közgazdász BSc)?

Figyelt kérdés
2016. júl. 21. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nulla. GYakorlati helyen maradtam.
2016. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén nulla, gyakorlatin maradtam, majd a következő munkahelyemről megkerestek állásajánlattal. Sosem voltam interjún.
2016. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
válaszadók: milyen területen ( s melyik vállalatnál ) kezdtetek el dolgozni majd vadásztak le később?
2016. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan,de pályakezdőként, tehát főiskoláról frissen kikerülve voltam kb.:

Pénzintézetekben 6-szor

Termelő vállalkozásoknál 3-szor

Pénzügyi vállalkozásnál 1-szer

Ezek között voltak olyanok, ahol több körből állt a kiválasztás, illetve ettől több helyre jelentkeztem, csak több helyre be se hívtak, illetve nem emlékszem mindegyikre.

Az egyik pénzintézethez vettek fel végül.

2016. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én fél éve diplomáztam és 6 helyre hívtak be, de még nem vettek fel sehova. :( Ezért vagyok kiváncsi, hogy másoknak hogy megy/ment.
2016. júl. 21. 18:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Felszámolónál helyezkedtem el (első voltam). Ott végeztem levelezőn jogot, most meg a csődjogi szakjogászt.
2016. júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok.

Kérdező, ez olyan, hogy van aki szerencsés, van aki nem.

Én végzés után 1 évig nem dolgoztam, mert állítottam egy mércét, hogy mi az a munka, amit elvállalnék és mi az, amit nem. Eközben volt olyan ismerősöm, akit épphogy átrugdostak záróvizsgán is, és olyan jó munkahelyet talált, hogy csak pislogtam. Szerencse és olykor ismertség kérdése.

Kb. 1 év után lett 4 lehetőségem, amiből sikerült a legrosszabbat kiválasztanom :D Azóta ott felmondtam és felvettek egy multihoz.


Ha mai fejjel visszamehetnék a múltba, mikor végeztem, akkor elvállalnék kevesebb pénzt kínáló, kisebb kihívást jelentő munkát is. Valahol el kell kezdeni.

Jelentkezz olyan helyekre is, ahol néhány éves tapasztalat az elvárás, mert nem biztos, hogy egyből kiszórják a jelentkezésed.

2016. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolso: en is állítottam egy mércét, ezért nem dolgozom szerintem... Es ezért voltam csak 6 interjún.
2016. júl. 21. 21:47
 9/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, közgazdászként pénzügy számvitel (adó-illeték) szakon végeztem az akkor még BGF-PSZFK-n.

Gyakorlati hely az Exim Bank volt, onnan pedig nem big4-hoz, hanem egy pénzügyi tanácsadó céghez mentem/hívtak amire simán igent mondtam.

2016. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszi a választ! én is ott végeztem amúgy:) a tanácsadó cég minden ismertség nélkül csak úgy megkeresett egy ajánlattal, vagy egy fejvadász cégen keresztül vagy hogyan történik ez?
2016. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!