Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshet 8 órában egy...

Mennyit kereshet 8 órában egy ruhabolti eladó? H&M, C&A, NewYorker érdekelne

Figyelt kérdés
Nagyjából valahol minimálbér körül keresnek?

2016. júl. 22. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen, vagy kicsivel felette.

De abban biztos vagyok, hogy a 100-at sem érik el.


És ők nem 8 órában vannak.

Ezek az üzletek plázákban, bevásárló-központokban vannak.

Kinyitnak délelőtt 9-kor, 10-kor, és ha 8 órával számolnánk, akkor 17-kor, 18-kor nekik vége lenne, kéne egy új "műszak" arra a napra, de csak 2-3 órára.

Szóval ők egész napoznak, és a jobb helyeken szabadnapot kapnak a plusz órákért.

De ugye szombat-vasárnap is egész nap ott kell lenni, ezt ne felejtsd el.

Nem egy leányálom, te még péntek este is dolgozol, amikor a többiek már a kocsmában ülnek.

És akkor azt még nem mondtam, hogy nem épp nyitástól zárásig kell ott lenni, mert nincs külön személyzet, aki összehajtogatja a ruhákat, árut vesz át, címkéz, stb, meg takarító sincs. Tehát te már bent kell legyél 1-2 órával hamarabb, és rendbe tenni, amit a több ezer nézelődő szanaszét górt.

Nálunk a H&M-ben, New Yorkerben, ha bemész a próbafülkébe, rengeteg ruha ott lóg a fogason, vagy ott hever a földön. Senki sem akasztja vissza, hanem majd zárás után a dolgozók.

A C&A azért kulturáltabb.

Este pedig zárás után takarítás, szintén nem 10 perc, még akkor sem, ha többen vagytok.

De ilyen helyeken nincs is túl nbagy létszám, H&M-ben például elég ritka pokémonnak számít az eladó, kb. az az 1 van, aki a pénztárban áll. Mikor valamit kérdezni akarsz, soha nem találsz senkit, a pénztárnál meg mindig sor van.

2016. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Előző, ahol én dolgozom H&M, ott vn,hogy 4-5 dolgozó is mászkál a boltban, csak a földszinten :D köztük több diák is.
2016. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én debreceni vagyok, itt lasszóval kell fogni az eladót.
2016. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

bocsi az offért, de szakmai végzettség nélkül lehet menni dolgozni pl a new yorkerbe? :)

sima érettségim van

köszönöm 23 L

2016. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
62%

Elso valaszado, bocsi, de tevesek az infoid...

Van nyitos es zaros ember is, es altalaba koztes is van.

Fugg attol, heti hany oraban dolgozol, igy 4 5 6 vagy 8 oraban vagy. Pl glamur napokon lehetseges a 10 11 orazas. De ez inkabb a 40 orasokra vonatkozik.

Akik iskolazanak azok altalaban zarosok, es a foallasuak nyitnak (hetvegen, nyaron nyitas lehet) ezert a sulit eszbentartjak.

Utolso: be lehet jutni sima erettsegivel is, csak ahoz szerencse kell, es, h meglassak benned a jo eladot.

Nyitas elott 1 vagy 2 oraval tenyleg hamarabb ott kell lenni, de igy hamarabb is vegzel, es altalaba zaras utan max 30 perc szokott lenni a rahuzas.

Nehez munka, fizikailag mint lelkileg, mert a vasarlok tenyleg mintha allatok lennenek...

En szeretem, de teny, h volt mar mikor elsirtam magamat a feszkoktol, de aztan jon egy uj nap es hamar eltelnek honapok is.

Fizetes valtozo, van amelyik multi jutalekos. van egy alap (meg s*ggtorlesre sem futja belole) es arra jon a jutalek, amit kikalkulalnak neked (az se sok) de van amelyik egesz emberi fizetest ad. Ez persze az oraszamtol fugg, mas azert egy 40 oras foallasunak az elvarasa mint egy 20oras diaknak.

Amugy takaritok altalaban vannak, de csak delelott, de nem neked kell takaritani reggel. Jobb helyeken van kulon raktaros is (es pl csak szabikor kell bemenni ha tudod a rakizast) de neha az a legjobb, csend es nyugalom :)

2016. aug. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem tévesek az infóim, nem egyetlen boltról beszéltünk.

Amiről te írsz, az a te munkahelyed, egy másik meg az enyém.

De igazából kb. semmit nem tudtál megválaszolni, mert mindenről mindent leírtál:


van aki így dolgozik, van aki úgy, de ez meg az is elképzelhető.

van aki keveset keres, van aki közepesen, van aki egész jól.


Hát ebből aztán semmi nem derül ki.

Mint amikor az időjárás jelentésben mindent felsorolnak, de csak feltételesen. Aztán az egyik úgyis bejön.

2016. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!