Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon már tudnék diák munkát...

VígDániel kérdése:

Vajon már tudnék diák munkát vállalni?

Figyelt kérdés

idén leszek 13 és nem tudom hogy jővöre esetleg már idén is tudtam volna dolgozni utána olvastam neten ott azt mondta 16-14évesek nyári munkázhatnak viszont egyik barátom 13 évesen elment munkára

válaszaitokat előre köszönöm



2016. júl. 26. 13:29
 1/3 anonim válasza:
Hát nem tudom hogy az a barátod hogy csinálta, mert ha jól tudom hivatalosan az alsó korhatár 15 év.
2016. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legálisan 16 évesen lehet munkát vállalni először, nyáron 15 évesen is. 13 évesen max. feketén dolgozhatsz, diákszövetkezeten keresztül tuti nem.
2016. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Törvényesen 15 az alsó korhatár, iskola szünetekben szülői engedéllyel, 16-tól egész évben. De a gyakorlat azt mutatja hogy a szövetkezetek 16+osokkal foglalkoznak csak. Lehet hogy a barátod benyomták valami ismerőshöz hogy piszmogjon egy kis zsebpénzért, de ez biztos hogy nem legális. (kivéve gyerekszínész, gyerekmodell, és hasonló kivételes esetek. Szóval ha egy cég lebukik hogy egy 13 éves gyereket dolgoztat, akkor garantáltal kapnak egy hatalmas pénzbírságot a nyakukba. A gyerek mivel még nem büntethető neki max a szüleit tudják szankcionálni.
2016. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!