Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idén érettségiztem merre...

Idén érettségiztem merre tovább? Szívesen olvasnék tapasztalatokat is.

Figyelt kérdés

Szia kedves kérdés olvasó!

A kérdésem a következők lennének!

Idén érettségiztem Kiskunfélegyházán, 19 éves fiú vagyok.

Félegyháza egyik legjobb hírű gimijébe jártam. Viszont eligazodni az életben sokkal nehezebb, ahogyan azt valaha is gondolni mertem volna. Informatikai szakra jártam.

Az iskola az érettségi után felajánlott két felsőoktatási irányt.

1. Gépgyártástechnológiai technikus és minőségellenőr

mindez 2 éves oktatás a végén +1 év pedig a CNC gépkezelő

2. Informatikai rendszerüzemeltető.

Mivel eddig infó szakra jártam ez egy éves képzés lenne.

Sajnos egyetem vagy bármi hasonlóba egyenlőre nem merek belevágni.

Az elsőnek jobb a hangzása is viszont a gépész világban igazán ismeretlen vagyok még.

Tudom, hogy mind két ágazat igazán jól fizető.

DE első vagy a második szakmában lehet lehet igazán jobban keresni?

Az első szakmára iratkoztam be, viszont e-hónap végig lehet változtatni.

Ti mit ajánlotok? Gépész vagy IT?

Nagyon szívesen olvasnék tapasztalatokat érettségi után ki merre indult és mi lett belő!

Nagyon szépen köszönöm!



2016. júl. 26. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami jobban érdekel elsősorban. Ha mind2, akkor én a helyedben az IT-t választanám.
2016. júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azt követően? :/ Úgy olvastam, hogy sajnos egy rendszer üzemeltetőivel nem igazán lehet elhelyezkedni, csak diplomával. :/ Ez igaz? Nem szeretnék tolakodó lenni, de te milyen irányban dolgozol?
2016. júl. 27. 15:53
 3/5 Hipurfi válasza:
100%
Én CNC gépen dolgozok, ahol én lakok ott ritka a jó szakember aki nem csak kezelni tudja a gépet, hanem programozni is szóval ebben a szakmában jó pénzt össze lehet szedni. Egyébként gépi forgácsolóként végeztem és utána helyezkedtem el CNC-sként. Nem értem az informatikai szakirányhoz de ha beletanulsz a CNC-be és meg is tanulod akkor egész életedbe lesz munkád mert már szinte bármit le lehet gyártani CNC gépeken és egyre több munkaerőt igényel ez a szakma.
2016. júl. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
CNC -t nem ajánlom, azt hazudják hogy jó fizu aztán ilyen 600 bruttóért dolgozunk... vicc a CNC-s szakma nem lehet vele jól keresni. 2 éve csinálom de én már átképzem magam másra mert sok a stressz és kevés a fizetés, állandó baszogatásnak leszel kitéve, monoton unalmas munka, nem ajánlom senkinek, csak aki tényleg beleszeretett és mazoista.
2016. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már megkezdődött az iskola. Eddig két napot voltam. Eddig igazán tetszik, nagyon sok új dolgot hallottam már elve ez a két nap alatt. Szerencsére érdekel is a szakma. Eddig az infót tanultam, de hát nem találtam benne magamra. A szaktanárok szerint, fogunk, hegesztést,cnc programozást,PLC-t,CAD-CAM és sok más hasonlóságot is tanulni a két év alatt. Az első évben fogjuk megszerezni a Gépipari minőségellenőri szakmánkat. Majd azt azt követő évben a Gépgyártás Technológus szakmát. Illetve, aki szeretne, az maradhat harmadévre ,CNC gépbeállító és programozó-i szakra. Remélem nem rosszul döntöttem. Mindenhol csak azt olvasom, hogy jól keresnek. De vajon, akkor ez tényleg igaz? Utolsó válaszoló, te mely régióban, városban dolgozol?
2016. szept. 3. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!