Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kézzel írott jegyzőkönyv...

Kizcar kérdése:

Kézzel írott jegyzőkönyv aláírása már érvényes elbocsátásnak minősül, kaphatok még táppénzt?

Figyelt kérdés

Röven, tömören az történt.....



Egyik nap orvosi ügyeletre kellett menni nagy rosszullét miatt, papírt is kaptam róla, amiben szerepelt, hogy másnap feltétlen jelenjek meg doktornál.


De: betegen mentem dolgozni ( nálunk nem nézik jó szemmel

hacsak betegállományba is mész ). A betegség miatt vétettem a

munkahelyemen, amiért el akarnak bocsátani.

Írtak a malőrömről egy jegyzőkönyvet, amiben nem szerepelt, hogy ki fognak penderíteni, de szóban közölték. Aláírtam a jegyzőkönyvet, elismertem, hogy vétettem.


Aznap hazaküldtek a munkahelyről, ami után elmentem tüstént

orvoshoz, aki már e napra kiírt táppénzre.


A munkáltatóm azt mondja, hogy a kézzel írott jegyzőkönyv aláírása ( amiben nem szerepelt az elbocsátás ) is már egy érvényes kirúgásnak minősül; amiért már nem vagyok jogosult a táppénzre.

Azt mondják, hiába mentem el egyből az dokihoz, és kaptam tőle táppénzt már aznapra, ők nem fognak adni, mert nem jár; meg amúgy is szövetkezetis vagyok, ami miatt amúgy sem járna betegállományra juttatás.


Szóval ezzel nem vagyok tisztában. Ebben szeretnék tájokozott lenni.

Megköszönném, ha fel tudnátok világosítani.


Most vagy én vagyok a hülye, vagy a munkáltatóm akar átverni.



2016. júl. 28. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Te vagy hülye és a munkáltatós is át akar verni.


Mit csináltál pontosan?

Ahhoz, hogy kirúgjanak okszerűnek kell lennie a felmondásnak. Ha csak egy kicsit is úgy érzed, hogy nem az, akkor irány egy ügyvéd, s addig se írj alá semmit, semmilyen papírt.

2016. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!