Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné politológiára vagy...

Megérné politológiára vagy jogra menjek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék a politikatudományokkal foglalkozni, politikusként vagy politológusként dolgozni, vagy valamilyen politikai szerepet betölteni, emellett érdekelne az ezzel foglalkozó tudomány is. Megérné politológiára menjek, hogy utána politikatudományból is diplomázzak, ill. majd doktoráljak utána? Az is szempont nekem, hogy a vidéki megyékben (ahonnan én is származom) milyen lehetőségek vannak politológusként/jogászként, mert nekem fontos, hogy a szülőföldemen éljek/dolgozzak, de azért nem feltétlenül.

#politikus #jog #jogász #elhelyezkedés #politológia #jogtudomány #politikatudomány #vidéki álláslehetőségek #vidéki elhelyezkedés #vidéki politológia
2016. júl. 28. 16:54
 1/2 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy hétezres városban élek, a városi diákönkormányzat elnöke vagyok, részt veszek rendszeresen politikai-közösségi rendezvényeken, egy helyi politikai szövetségben is részt fogok venni, aminek célja a fiatalok helyben tartása. Tizedikes voltam, 4,6-os átlagom van, négyeseim: fizika, földrajz, testnevelés, angol (második idegen nyelv, érettségizni nem fogok belőle), matematika, ezek közül a matekot szeretném mindenképp ötösre felhozni, mert érettségi tantárgy. Ezek fényében megérné jogász szakra menjek. Később politikus szeretnék lenni.
2016. júl. 28. 17:15
 2/2 anonim ***** válasza:
politológusként nem politikus leszel, hanem a politikai folyamatok elemzője. Inkább jogra kéne menned, ha ezt a pályát akarod választani.
2016. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!