Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 24 éves vagyok és január...

24 éves vagyok és január 1-től munkanélküli leszek, mert felmondtam az első munkahelyemen. Jogosult vagyok munkanélküli segélyre amíg nem találok mást?

Figyelt kérdés
2007. nov. 15. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ha Te mondtál fel, akkor sajnos nem jár a munkanélküli segély! (egyébként mostanság álláskeresési támogatásnak hívják)

Akkor jár, ha kirúgtak, vagy ha közös megegyezéssel jöttél el.

2007. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló rosszul tudja, a válasza helytelen.

Álláskeresési járadéknak hívják a "munkanélküli segélyt", illetve annak lejártát követően folyósítható álláskeresési segély.


Álláskeresésre jogosult az a személy, aki:

• álláskereső, és

• az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább 365 nap munkaviszonnyal rendelkezik, és

• rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül, és

• munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az illetékes munkaügyi központ kirendeltsége sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.


Tehát IRRELEVÁNS AZ A TÉNYEZŐ, hogy a munkaviszonya hogyan szűnt meg. A lényeg, hogy a járadék megállapítását megelőző négy évben legalább összesen 365 nap munkaviszonya legyen, illetve a munkaügyi központban regisztrálják.


Amennyiben az elmúlt négy évben nincs meg 365 nap, de legalább 200 napot dolgozott, akkor álláskeresési járadék helyett egyből álláskeresési segély folyósítható.


Tehát a kérdésre a válasz:

IGEN, jogosult lehetsz az álláskeresési járadékra vagy segélyre, ha az elmúlt négy évben legalább 365 nap (illetve 200 nap) munkaviszonyt igazolni tudsz. A kérdésed második felére pedig NEM a válasz, hiszen nem ADDIG vagy jogosult a járadékra vagy a segélyre, amíg nem találsz másik munkát, hanem MINDEN MUNKÁBAN TÖLTÖTT ÖT NAP EGY NAP JÁRADÉKRA JOGOSÍT, DE MAXIMUM 270 napig folyósítható (azaz hét hónap)


Részletek: www.afsz.hu

2007. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!