Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik az az állás, amivel...

Melyik az az állás, amivel érvényesülni lehetne a 21. században? (lent)

Figyelt kérdés

Bár még fiatal vagyok, 10. osztálynak kezdek neki az ősszel, nagyon foglalkoztat a jövőm és szeretném tudni miért tanuljak, szükségem van egy motivációra. Eddig a pszichológián és jogon gondolkodtam, mindkettő foglalkoztat és jó célnak minősültek, de minap utána olvasva eléggé letörtem, hogy sokan mondják, ezekkel nem lehet érvényesülni és nem is jövedelmezők, és ezen még korai aggónom, de azért szeretnék magamnak célt felállítani. Társadalom tudományok szakon vagyok most és szeretem a nyelveket,törit, földrajzot, logikát és hasonló tantárgyakat és jó is vagyok belőlük, valószínűleg az új tantárgyak is érdekelni fognak.

Tanácsok? Milyen egyetem érné meg? 16/L


U.I: mindenképp külföldön képzelem el a jövőm



2016. aug. 3. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
ha mindenképp külföldön képzeled el a jövőd úgy a jogot meg a pszichológiát felejtsd el. Meg úgy egy az egyben azokat is amit felsoroltál mint érdeklődési kör....
2016. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Informatika, azon belül konkrétan programozás. Ezzel a világon bárhol érvényesülhetsz, de még akár itthon is jól élhetsz belőle, ha mégis úgy alakul. :) És attól sem kell félni, hogy a közeljövőben robotok veszik át a melót. Mondjuk a társadalomtudományoktól elég messze van, de ez nem véletlen. :D 16 évesen még van időd megtanulni. :)
2016. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1#-es vagyok: nem válaszoltam a kérdésre: IT-s és mérnök szakmákkal tudsz érvényesülni, akár itthon akár külföldön. Tudom, ezt unalmas hallgatni, de ez az igazság. Most, 30 felé közeledve jöttem rá erre 2 diploma után... sajnos... de váltani nem késő!
2016. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Igazából nem vagyok valami reálos típus, viszont ha kell könnyen megtanulom.

Tolmács vagy idegenvezető mennyire keresett?

2016. aug. 3. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy EU-s tolmács vagy fordító szakmát meg tudsz csípni, az jó.
2016. aug. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!