Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem enged a német szállásadó...

Nem enged a német szállásadó bejelentkezni, de még munkaszerződés sincs egy hónap után?

Figyelt kérdés

Egy hónapja dolgozom Németországban, de még semmilyen hivatalos papírt nem adtak, mondtak, semmit, hogy csinálni kellene, pedig közvetítővel vagyok itt. Tegnap addig addig, amíg sikerült elmennem bankszámlát nyitni, viszont ott kiderült, hogy kell hozzá bejelentett lakcím, amim viszont nincs. A közvetítő rákérdezett a szállásadómnál ( aki mellesleg az egyik főnököm is), hogy mi a helyzet vele. Délután meg is kaptam a papírt, hogy bejelentkezhetek, viszont a párom, akivel egy szobámban lakunk, és egy helyen is dolgozunk, nem. Engem engednek muszájból, de őt valamiért nem. Aztán rákérdeztem a többiknél, akik itt laknak még a szálláson, de senki nincs bejelentve ide.

A másik, hogy már egy hónapja itt vagyunk, de munkaszerződés sehol. Egyetlen biztosításos papírt töltöttünk ki, és írtunk alá a legelején, de a szerződést még csak nem is láttuk.

Ez mind azért nagyon furcsa nekem, mert a szomszédaimon kívül, mindenki szerint ez így elég gázos, de mindegyik magyar a cégnél bizonygatja, hogy ez így is nagyon jó, soha semmi gond nem volt, rendesen kifizették őket, és van szerződés is, viszont azt csak az év végén adják oda. És vannak akik évek óta itt dolgoznak.

Persze azért, mert eddig nem volt gond, attól még lehet, nem hiszek el mindent, de nagyon furcsállom.

Lehet ebből nekünk valami komolyabb gondunk? Járt már valaki így?

(kaptam tippet, hogy jelenteni lehetne, hogy nem engedik a párom bejelentkezni -mert ha máshogy derül ki akkor megbüntethetnek minket is-viszont akkor meg 100%, hogy azonnal kirugnak a cégtől..)


2016. aug. 3. 12:56
 1/1 anonim ***** válasza:

"de senki nincs bejelentve ide."


ha van alberleti szerzodes (Mietvertrag) elmesz es bejelentkezel szemelyesen es nincs gond. Aztan nyithatsz bankszamlat. De ha eddig az se volt, hogy kaptatok penzt?


Nekem ez tobb sebbol verzo, sima lehuzos sztori.szerzodest a munka kezdete elott kell alairni es megkapni ez barhol igy van. nincs ilyen, hogy evvegen, akkor utolag azt irnak bele amit akarnak. en az iyeneket messz elkerulnem, mert a kovetkezo az lesz, hogy penzt se kapsz. Es ha esetleg orvoshoz kell menned? bejelentett betegbiztositas nelkul itt eleg zsebbenyulos lehet. Adokategorianal melyikbe vagy? az se mindegy....

2016. aug. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!