Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka, bruttó 55. 000 Ft....

Diákmunka, bruttó 55. 000 Ft. Mennyi marad nekem?

Figyelt kérdés

Júliusban diákmunkásként dolgoztam a városházán bruttó 55.000 Ft-ért 4 órában. Ha ennyi a bruttó, akkor mennyi a nettó?


Neten tudom, hogy vannak kalkulátorok, de kétféle eredményt adnak, a rendes szerint kb. 36.000 marad, a másik szerint (ami direkt diákmunka után maradó pénzt számol) kb. 45.000. Melyik a valós?



2016. aug. 5. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha diákszövetkezeten keresztül dolgoztál akkor nettó 46750Ft ha ez az önkormányzatos munka (ami hivatalosan nem is diákmunka) akkor 36.575 Ft.
2016. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"ami hivatalosan nem is diákmunka": nincs ilyen hivatalos kifejezés, hogy diákmunka. Egyébként a többi stimmel, iskolaszövetlezeten keresztül 15% adot vonnak le, nem iskolaszövetkezeten keredztül pedig vonnak még EHOt, nyugdijjárulékot és tb járulékot, összesen 33,5%ot.
2016. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Legközelebb akkor okosabban keresek munkát. :/

2016. aug. 5. 10:00
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Már hónapokkal ezelőtt minden diákmunkás kérdéshez leírtam, hogy az önkormányzati diákmunka másképp adózik, figyeljetek, ez nem iskolaszövetkezet...


De légyszi, ne kérdezd meg többször, tegnap is válaszoltunk, de vissza se ugattál, hogy köszi.

2016. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2: úgy javítod ki az elsőt, hogy még nagyobb hülyeséget írsz. MIlyen EHO-t vonnak?


15% szja, 10% nyugdíjjárulék, 3+4% egbizt és 1,5% munkaerőpiaci. EHO nincs bérből.

2016. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves négyes válaszoló! Ezelőtt soha nem írtam ki még ehhez hasonló kérdést sem, nem tudom, hogy miről beszélsz. Előtte pedig nem volt időm utánaolvasni, mert június végén hirtelen jött ez a lehetőség, aznap már meg is volt a munkaszerződés. Igen, az én hibám, hogy nem néztem utána, de más lehetőség nem volt a közelben és kellett a pénz, mindenképpen elvállaltam volna.
2016. aug. 5. 10:15
 7/7 anonim ***** válasza:
#5: valoban pontatlan voltam, de nem is tudtam, hogy az "EHO" üti a "diákmunkát" hülyeségben. De legalább igy én nyertem. (Ujjé.)
2016. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!