Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 17 évesen bejelentett munkahel...

17 évesen bejelentett munkahely? Többi lent!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, estin érettségizek, most kezdem az utolsó évemet. Egyéb anyagi okok miatt kellett így dönteni, de ez mindegy is.. 2 hét múlva fejezek be egy műkörömépítő okj-t, és olyan kérdésem lenne,hogy 17 évesen eltudnék helyezkedni, ha ez megvan?Persze a szakmában és bejelentett munkahelyen!

Vagy ennyi idősen nem lehet még bejelentett munkám, vagy hogy van ez?:(

előre is köszönöm a válaszokat!:)



2016. aug. 10. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Munkaviszonyt betöltött 16. életév után létesíthetsz.

Hogy találsz-e megfelelőt, ahova felvesznek, az már más kérdés. De munkajogi akadálya nincs.

2016. aug. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

17 évesen már dolgozhatsz, nem kell szülői beleegyezés sem.

Az egy más kérdés, hogy találsz-e olyan munkaadót, aki ilyen fiatalon alkalmaz.

2016. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem csak ez a probléma, hanem az is, hogy a műkörömépítő általában nem úgy működik, hogy felveszi valaki alkalmazottként és bejelenti, hanem egy fodrász vagy egy kozmetikus helyiségben egy "széket"/ sarkot kell bérelni havi X ft-ért.
2016. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat! Mindenkinek ment a zold kezecske!

Utolso.. Nem tudom hogy ez hogy mukodik,meg nem neztem utana, elobb az erdekelt, hogy egyaltalan ez igy lehetseges-e:) de koszonom szepen!

2016. aug. 10. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!