Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondhatok próbaidő alatt...

JANIkettőezer kérdése:

Felmondhatok próbaidő alatt úgy, hogy az utolsó napra nem megyek be?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam egy melót, de nagyon rövid idő alatt rá kellett jönnöm, hogy ezt nem szeretném csinálni, illetve alkalmatlan is vagyok rá, azt a tempót, amit elvárnak, sajnos nem tudom tartani. Holnap szeretnék felmondani, de hamarabb kezdődne a munka, minthogy a személyzetire bárki is jönne. Holnap már nem szeretnék dolgozni itt. Megtehetem, hogy nem megyek be munkakezdésre, csak később felmondani, vagy kellett volna szólnom előre, hogy mit (nem) akarok?

2016. aug. 11. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még most is felhívhatod a főnököt, ha úgy van, ez még időben van és 18 óra még nem is illetlen.

De egyébként valakinek amúgy is bent kell lennie, nem hinném, hogy csak a munkások indítják a műszakot, biztos van műszakvezető vagy valaki, akinek tudod jelezni, hogy csá.

2016. aug. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy senkinek nem tudom a számát. Mikor hívtak interjúra, akkor is a személyzetis telefonról hívtak. Ha frászbúkon meg esetleg írnék valakinek, nagy valószínűséggel észre sem venné, mert külön részlegbe tenne be, értesítés nélkül. Egyikük sem az ismerősöm, csak a közelebbi, számomra fontosabb embereket vettem fel. Bár esetleg megpróbálhatok még bejelölni valakit, hátha reagál rövid idő alatt.
2016. aug. 11. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt nem kell munkakezdésre bemenned ha felakarsz mondani. Menj be akkor amikor tudod, hogy vannak az irodában vagy van a főnök, és akkor közölheted, hogy köszönöd, de te elmész inkább...
2016. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Ha a próbaidő alatt napi bejelentéssel dolgoztál, akkor ha holnap nem mész be, akkor levonják a béredből azt a napot, mert már be lett jelentve.
2016. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szerencsére nem napi bejelentéses. :)
2016. aug. 11. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!