Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Áramszünet a cégnél a cég...

Áramszünet a cégnél a cég hibájából - jár-e munkabér arra a napra?

Figyelt kérdés

Cég nem fizette be a számlát kikapcsolták az áramot. 2 napot nem volt áram persze semmiféle munka nem folyt. Géppel megy minden.

A cég nem akar fizetni erre a kéz napra mondván nem dolgoztunk. Hozzá tartozik hogy a két nap végig bent kellett lenni mert arra vártunk hátha megjön az áram és indul a meló.


Kérdés: jár-e a pénz erre a két napra? Sztem egyértelműen igen.

A szitu voltaképp egyszerű mint a bot.


Jogszabályt böngészve uis erre jutottam:

- nekem a dolgozónak kötelességem a munkáltató által megjelölt helyen és időben munkára alkalmas állapotban megjelenni. Ez megtörtént

- ha a munkavégzés a dolgozóra vissza nem vezethető okból hiúsul meg, a dolgozó aznapi távolléti díjára jogosult (=mintha szabin lennék)


Tehát marha egyszerű: ott voltam-e? Igen. A munka meghiúsult? Meg. Visszavezethető az ok rám, a dolgozóra? Nem. (és tök8 mi az ok, a kérdés csak az én a dolgozó vétkes vagyok-e benne)

Summa: A bér jár.


Még akkor is járna a távolléti díj ha hazaküldtek volna, mert én megjelentem, dolgoztam volna, a munkavégzés nem az én hibámból állt.


De így hogy még benn is voltam....


2016. aug. 16. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Istenem már megint te? Hányszor fogod ezt megkérdezni?

Mondjuk az előző verzióban 3 napot nem volt áram és nem kellett bent maradni végig csak reggel mentél oda.

2016. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

igen, jár pénz. ha nem akarnak fizetni álljatok oda 10en a főnök elé, hogy vagy fizet, vagy mindenki felmond.. meglátod fizetni fog.



Ha netán mégse, akkor meg megszabadultok az ilyen tróger sz@r helytől.

2016. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

Én még nem találkoztam a kérdéssel, de ha már kiírta volna korábban: kit érdekel?

Ha nem tetszik, ne olvasd el, legfőképp ne kommentelj, ha ennyire felhúz.


Kérdező, nincs ezen mit agyalni, jár a munkabér, és kész.

2016. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Persze, hogy jár.

A kenyeret is kifizeted a boltban, akkor ha otthon megeszed, akkor is ha nem.

Nem is értem miért nem kellene kifizetni.

2016. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

"Én még nem találkoztam a kérdéssel, de ha már kiírta volna korábban: kit érdekel?

Ha nem tetszik, ne olvasd el, legfőképp ne kommentelj, ha ennyire felhúz. "


Jó csak az előző kérdésnél minden válaszolónak szidta az anyját a kérdező.

2016. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Engem mondjuk ez nem érdekel.

Nem azért lépek be, hogy másokat ellenőrizgessek, vagy kémkedjek utánuk.

Ha érdekel a téma, és tudok segíteni, akkor segítek.

Ha nekem van kérdésem, akkor én is örülök, hogy segítenek.

Ha idegesítene a dolog annyira, hogy összegyűjtsem valakinek a kérdéseit, akkor valószínüleg be sem lépnék, mert nem vagyok hülye, hogy saját magamat felidegesítsem.

Meg csak akkor lépek be, ha van időm, mert órákat el tudok itt tölteni.

Elhiszem, hogy az oldal üzemeltetői írnak ki kamu kérdéseket, mert generálni kell az oldal forgalmát, mivel ők is reklámból élnek.

De őszintén szólva, ezáltal sok mindent megtanultam már, sok új infót szereztem, és elbeszélgetünk itt vagy vitázgatunk erről-arról.

A gond csak akkor van, amikor valami tapló paraszt azt hiszi, hogy ő ..... a spanyol viaszt, de az olyat meg jelenteni kell.

Szóval ha kamunak tartod, akkor miért pazarlod rá az idődet, hogy válaszolj?

2016. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!