Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hozzáértők, hogyan számoljam...

Hozzáértők, hogyan számoljam ki a szabadságaimat?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy a gyed lejárta után vissza szeretnék menni dolgozni,de a munkáltatóm szerint csak 36 nap szabadságom van,ez hogy lehetséges?Kérdőre vontam őket,de azt mondták,jól számoltak.1986.02.06-án születtem,2014.januárjától már nem dolgoztam egy napot sem,2014.07.04-én megszületett az első gyermekem,aztán 2015.08.21-én a második is,és most 2016.09.12-én vesz vissza a cég és töltöm le a szabadságokat.Akkor mennyit is kéne adniuk?(második gyermekem koraszülött volt,így 3 éves koráig fogyatékossági igazolása is van)
2016. aug. 20. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

A dolgozónak a munkában töltött ideje alapján szabadság jár.


Munkában töltött időnek számít:

- maga a szabadság időtartama

- a szülési szabadság ideje (24 hét CSED)

- a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság első 6 hónapja

- naptári évenként (tehát január 01-jétől december 31-ig) a 30 napot meg nem haladó keresőképtelenség időtartama


A fentieket figyelembe véve határozd meg azt az időtartamot (naptári napokat), amelyek szabadságra jogosítottak, majd szorozd meg az adott évben Neked járó összes szabadságos napok 365-öd részével.


Például:

2014. évben voltál 28 éves, tehát 22 nap szabadság + 2 nap a megszületett gyermek után jár. Összesen 24 nap. 24 nap : 365 nap = 0,065. Ezt szorozd meg azokkal a 2014-es napokkal, amelyek szabadságra jogosítanak abban az évben. Ugyanez a helyzet a 2015. évivel is, mivel a GYED (fizetés nélküli szabadság) átnyúlt a következő évre, ráadásul + 2 nap szabadság jár az újabb baba után, tehát akkor már 26 nappal számolsz.


A szabadságra jogosító idődet azért nem tudom meghatározni, mert nem írtál pontos dátumokat arra nézve, hogy 2014. januártól az első baba születéséig milyen ellátást kaptál. Szabadság, keresőképtelenség? Azt sem tudni, hogy mikortól igényelted a thgy-t (most CSED). Születéstől, vagy előtte időpontban?


Tehát a fentiek alapján számolj!

2016. aug. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
2016. aug. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nincs kedvem kiszámolni, de elég reálisnak tűnik a 36 nap
2016. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!