Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állásinterjún mi a legfont...

Egy állásinterjún mi a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Kezdjük szépen az elejétől.

Tanuló vagyok, kiskorom óta a számítógép világában élek, így nem meglepő, hogy ezt a pályát szeretném választani. A baj csak az, hogy rohadt nagy munkaerőhiány van, amit nagyon erőszakosan próbálnak pótolni. Emberek járják az iskolákat informatikus növendékeket "toborozva", már TV-ben is adják azt a baromságot. Szóval most minden elveszett lélek megtalálja "élete munkáját". Hogy mi ezzel a baj? Az, hogy olyanok is informatikusnak fognak tanulni, akiknek marhára nem kéne... Mindenki megy programozónak, meg rendszergazdának, mert az olyan jól fizet...

Azok az emberek pedig, akik tényleg szenvedéllyel és hozzáértéssel csinálnák azt meg nem kapnak munkát. Azon tengődtem, hogy vajon mi számít igazán egy állásinterjún? Mindegy, hogy milyen szakember vagy, semmit nem érsz egy külsőre erős, jó kiállású szépfiú ellen, aki ha bemegy a mosolyával lenyűgöz mindenkit. Na ez utóbbi nem én vagyok. Én egy külsőre gyenge, vézna srác vagyok és az is maradok, ha fojtani szeretném az életmódomat. Érek így majd valamit ennyi informatikus között? Nem hagy nyugodni a gondolat.


2016. aug. 25. 23:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
A legfontosabb hogy jól el tud adni magadat.
2016. aug. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Informatikusok kiválasztásánál nem számít a külső és az öltözködés. Tapasztalatból mondom. Régebben IT recruiterként dolgoztam és csakis a szaktudást néztük: tetkó, 8 fülbevaló, kockás ing, szakadt farmer sem számított csak jó legyen a szakember. A többi állásnál néztük a külsőt is (na persze nem a szépséget, de az ápoltságot igen)

Nálunk ha IT-s jött állásinterjúra, angol tesztet és szakmai tesztet kapott, amit a szakmai vezető és szigorúan nem a HR-es bírált el.

2016. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nettó baromság. Kifogás, hogy miért nem kellesz, pedig sztár programozó vagy. Az a baj, ha az lennél, nem lenne probléma munkát találni 1 nap alatt.


Ettől függetlenül az igénytelenségre nincs kifogás. Az "életmódod" sem.

2016. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tanuló vagyok, ez pedig csak egy elmélet volt, csupán a véleményeteket kértem.

Ápolt ember vagyok, jól öltözködöm, teljesen másra gondoltam a "külsőre gyenge" alatt. Egyszerűen nem vagyok egy álomszép ember.

2016. aug. 26. 14:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.
2016. aug. 26. 14:32
 6/12 anonim válasza:
emiatt szerintem kár aggódnod, mert egyre nagyobb a hiányuk évről évre, tehát még elég sok évnek kell eltelnie, hogy beteljen a szakma, addigra meg már neked lesz munkatapasztalatod is, szóval még előnyöd is lesz :) egyébként, a barátom informatikus, neki szinte minden helyen volt szakmai teszt, ahol volt állásinterjú. :) ne aggódj emiatt, itt tényleg az számít, hogy mit tudsz :)
2016. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy programozó teljesen mindegy, hogy hogy néz ki, nem fog a tv-ben szerepelni, ügyfelekkel is ritkán találkozik. Az ápoltság szerintem alapfeltétel az állásinterjún, ezen kívül a tudásodat és a magabiztosságodat vidd, más nem kell.
2016. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat is!
2016. aug. 26. 16:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség amit írsz. így is kevesen mennek programozónak egyetemre, és aki azért megy oda mert hű az sokat keres az kibukik. Aki meg megy rendszergazda OKJ ra mer, hogy ő be tudja kapcsolni a számítógépet. Na belőle se lesz rendszergazda, persze simán elvégzi, mert OKJ-n lehetetlen megbukni, de attól még állásinterjún azonnal kibukik. Mi 9 en végeztünk rendszergazdaként, ebből 2 ember dolgozik gyárban futószalag mellett, a többi állást keres, egyedül én helyezkedtem el, de én mindig is informatikus voltam, és iskola mellett extra tanulmányokat folytattam, rögtön mérnöki pozícióba mentem.
2016. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, ez csak egy elmélet volt. Viszont kétlem, hogy kevesen választanák ezt a pályát, nagy reklámot csaptak neki.
2016. aug. 26. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!