Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes közgázt tanulnom? El...

Érdemes közgázt tanulnom? El tudok vele helyezkedni? 32 éves leszek, mire befejezem.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 22:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja,és már van egy bölcsésztanár diplomám. Arra gondoltam, hogy legrosszabb esetben elmegyek gazdaság-tanárnak, abból állítólag hiány lesz.
2010. ápr. 20. 22:14
 2/9 anonim válasza:
73%

majd 50 év múlva lesz hiány gazdasági elemzőkből, most abból képeznek raktárra.


Szerintem valami reálszakmát tanulj, pl hegesztő, azok nagyon keresettek manapság.

2010. ápr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Tényleg túltermelés van közgazdászokból...a végén senki nem akar normális, értékteremtő munkát végezni, csak elemezni....:( !

Tanulj ki inkább valami olyan hiánycikk szakmunkát, amihez érzel kedvet és tehetséget!

Túl sok az éhező túlképzett diplomás ma Magyarországon! És sajna mégtöbb, akinek van "munkája"!

2010. ápr. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hegesztő nem megfelelő, lány vagyok. Azonkívül asztmás és nem jó kézügyességű, tehát csak szellemi munka jöhet szóba.

Nem azt írtam, hogy közgazdászból lesz hiány, hanem hogy közgáz-tanárból...

2010. ápr. 21. 08:43
 5/9 anonim válasza:

én a helyedben elkezdeném, de csak akkor ha tervezed h külföldre költözöl. én már megbántam h em ezt tanultam...külföldön élek és körülöttem mindenki közgázt végzett azaz corvinus...és élnek mint hal a vizben ha majd hazamennek pedig rengeteget számit majd az egy két év külföldi tapasztalat, de fontos h már az egyetem alatt meg kell próbálnod elhelyezkedni ilyesmi területen márcsak a korod miatt is, mert 32 évesen nem jó tapasztalat nélkül nekiindulni és nyelvet is tanulj mellé!

sk sikert ha igy döntesz!

2010. ápr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tervezek külföldet... gyed mellett tanulnék.
2010. ápr. 23. 17:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

27 eves fiu vagyok es kozgaz fosulit vegeztem otthon, de mar 10 honapja Angliaban elek. Eleg nehez azt mondani, hogy megerte kozgazt vegezni, mert tenyleg tulkepzes van belole otthon. Muszaj, hogy legyen valamid, amivel kitunsz a tobbiek kozul. En pl csak azert orulok ennek a vegzettsegnek, mert olyan szakon szeretnek itt Msc-t csinalni, amihez elfogadjak az alapdiplomamat. Egyebkent pedig ’’kulimunkat’’ vegzek, viszont megelek belole. Es ha mar helyi vegzettsegem van, akkor konnyebben lepek elore is helyileg. De nem tudom, hogy mi lenne, ha hazamennek, mert eleg rossz a helyzet otthon. Viszont azt tudom, hogy csak olyan iranyba kepezd magad, amit szeretsz is, kulonben nincs ertelme. Meg en sem talaltam meg almaim szakmajat, de a mostanit legalabb nem utalom es meg is elek belole es eleg sok iranyba lephetsz utana tovabb. Szoval, ha nem tudod mit, csinalj es mindenfelekeppen tanulni akarsz, akkor talan megeri. De lehet, hogy jobb lenne meg gondolkozni egy kicsit. Nehez, de a dontest neked kell meghoznod. Udv.

2010. ápr. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tanulni mindig hasznos én fogok is egész életem során valamit végezni mindig! Nem fogsz tudni elhelyezkedni a szakmában. Tanárnak igen középiskolába!

Tényleg inkább fizikai szakmát érdemes tanulni, mert sajnos a friss diplomások szemét kiszúrják minimálbérrel, vagy egy kicsit többel. Én humánerőforrás-menedzseri szakot végeztem és nem vettek fel sehova, mert nagyon nagy versenyek vannak, a jobb helyeken több száz jelentkező, a pénz meg 100-120 ezer nettó. Az semmire nem elég :( és uyge te vagy a legalján, téged ugráltatnak. Én ezért maradtam a vendéglátásban. Ennyi pénzért nem leszek csicska. A vendéglátásban meg legalább van pénz. Csak kevesen alkalmasak rá.

2010. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Abban az esetben jó ötlet, ha el tudod magadról hitetni, hogy az adott munkára te vagy a legalkalmasabb. Továbbá erőszakos, törterő és jó taktikus vagy, képes vagy megzsarolni embereket, stb.. Egyébként minderre nincs szükség, ha valaki be tud nyomni egy jól fizető állásba, ahol nem találkozol nap mint nap a feletteseiddel.
2010. máj. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!