Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnök leszek de nekem...

Gépészmérnök leszek de nekem nem elég. Hogy kereshetnék még többet?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben fogom elkezdeni az egyetemet és gépészmérnök leszek. Utána még szeretnék mesterképzésre menni. Leginkább a fejlesztési vonal érdekel.

De ha ezek is meglesznek akkor se fogok annyit keresni amennyit szeretnék.

Hogyan juthatnék el oda hogy br. 1 millió forintot keressek?


2016. aug. 29. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
alkalmazottként? sok seggnyalással és rengeteg munkával. Alapíts vállalkozást.. előbb eléred ezt a fizetést, mint a sz@ros multiknál végiglépkeded a szamárlétrát.
2016. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyezkedsz egy gyárral hogy vállalkozóként elvégzel neki valami részfeladatot. Legalábbis nyugaton ez gyakori, például az osztrák Opel gyárnak sok vállalkozó gyárt alkatrészeket és részegységeket.

Az alkalmazotti "sorssal" én sem voltam elégedett mérnökként sem. Egyszer csak betelt a pohár és azzal az elhatározással mondtam fel hogy soha többé nem leszek alkalmazott. Pedig azt sem tudtam miből fogok megélni a nagy szabadságomban. Saját fejlesztésű elektronikai terméket kezdtem gyártani a panelházamban egyedül. Majd láttam hogy kereslet van rá és a bevételből tovább növeltem a vállalkozást. Közben a szülői háznál erdőt is telepítettem hogy az is bevételt hozzon napi 8 órás kötöttség nélkül és ami a lényeg hogy kizárólag a saját üzletemmel és életemmel törődtem. Míg régen alkalmazottként csapnivalóan pocsék életem volt.

2016. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Vicces, hogy még el se kezdted az egyetemet, máris 1M bruttót akarsz amikor kikerülsz az egyetemről. Am, nagyon egyszerűen, gondolj csak arra amit Lenin mondott...
2016. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1 milla brutó az igényed, sikítani fogsz mikor meglátod az első fizudat :d
2016. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért az vicces, hogy még el sem kezdted az egyetemet, de már 1 millió bruttót akarsz keresni. Ha ilyen a hozzáállásod, biztos nagyon érdekel a szakma, és a végtelen érdeklődés miatt kezdesz neki. Nyugi, így nem sokáig fogod bírni (főleg ha a BME-re mész), az első megpróbáltatásoknál kihullasz mert tudni fogod, hogy nem is fogsz 1 millió bruttót kapni, akkor meg minek szopni?


Hozzáteszem, hogy 1 millió forintos bruttó fizetést gépészmérnökként már 30-40 év között is simán el lehet érni, ha ügyes az ember, és jó a szakmájában. De ugye mondanom sem kell, hogy ilyen ügyes gépészmérnök nem azokból lesz akik csak a pénzt látják, hanem azokból, akik annyira megszállottak, hogy egy adott munkát akár sz@r fizetésért is elvégeznek kezdőként, csak hogy fejlődjenek..

2016. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Most szeptemberben fogom elkezdeni az egyetemet és gépészmérnök leszek."


Az még nem biztos.

2016. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Itt sok kérdés felmerül. A bruttó 1.millio huf-os fizetés jellemzően a managerek és a vezetők bére. Ők azok, akik megbeszélésről megbeszélésre járnak és excel file-okat gyártanak. (erre mondják, hogy jó szakember) :)

Ha gondolod lehetsz ilyen "jó szakember", de lehet jobban jársz, ha az elején alulról kezded és mondjuk az évek során megtanulod mi a különbség egy induktív, kapacitív szenzor között. Vagy ki tudsz választani egy frekiváltót egy asztalhajtáshoz. Esetleg még hosszú verejtékes munkával akár tervezni is megtanulsz (habár itt sokan elvéreznek a kezdeti kudarcoknál, amikor a papíron, vagy CAD progin jól kinéző dolog legyártva csődöt mond).

Ez egy hosszú rögös út és ezeket jellemzően a karbantartási, géptervezői osztályokon tanulod meg éhbérért egy öreg szaki mellett.

No de ha rád tapad a piszok, akkor a vele járó szaktudást nagyon jól kamatoztathatod és a tervezői tudásra nagyon nagy igény van! Mert ahogy mondtam a sok "jó szakember", aki excel file-t gyárt és a facsavart is kalapáccsal akarja a bútorlapba verni (sajnos láttam ilyet), az nem fog gépet tervezni, üzemvitel szerűen karbantartani.


Az idő múlásával, ahogy kezdenek majd kihalni az öreg szakik, már nem lesz elég szépen mosolyogni a megbeszélésen és file-okat gyártani, hanem össze is kell majd piszkolni magad. De szerencsére sok a pocsék mérnök "jó szakember", így ha megtanulsz valamit a szakmából, főleg ha speciális terület (lásd hegesztés, csőszakaszok, nyomástartó edények tervezése, turbinatervezés, etc), akkor abból jól meg lehet élni.

De ehhez hosszú és rögös út vezet, ahol nem kell attól félni, hogy piszkos leszel és nem jön össze elsőre minden lépés. Ehhez jellemzően 15-20év tervezői tapasztalat kell és ha ügyes vagy, akkor sok cég megkeres tervezési igénnyel megbizási szerződésekkel.

De abban egyetértek, hogy ezek a kérdések inkább egy managerszellemű emberben merülnek fel.

2017. febr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!