Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnek a pályakezdő...

Rebuska1201 kérdése:

Mennyit keresnek a pályakezdő jogászok?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, és jogi karra fogok jelentkezni, úgy érzem a bejutással nem lesz probléma, viszont a bent maradástól már tartok egy csöppet... A kérdésem valójában az lenne, hogy az egyetemről frissen kikerült jogászok mennyit keresnek, illetve milyen az elhelyezkedés nehézsége? Igazából bíró szeretnék lenni, de utána néztem és az rengeteg idő, és a fizetés nagyon kevés ( a fogalmazói és a titkári állásra értem) És sajnos nem tudok 10 évet várni, hogy igazából bíró lehessek, ugyanis időben szeretnék gyereket vállalni. Ügyvédből tudom, hogy sok van, így az nem vonz annyira.

Előre is köszönöm a segítséget! :)



#kezdő #jogász. fizetés
2016. aug. 29. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Pályakezdő sehol sem fog vagyonokat keresni, még gépészmérnök se (esetleg csak ha űrhajós az ember vagy ilyesmi). A minimálbérnél több lesz, de egy átlagbíró fizetésétől jóval kevesebb. Azonkívül az is erősen kétesélyes hogy találsz-e munkát, akkora túlképzés van jogászból.
2016. aug. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

"Pályakezdő sehol sem fog vagyonokat keresni, "


A kérdés az, hogy mikortól vagyon egy fizetés?

2016. aug. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
"Vagyonra" a hét számjegyű összeget értettem :) bocsánat, ha félreérthető voltam. A profi bírók, jogászok valóban kereshetnek ennyit, még többet is, viszont közéjük max. kihalásos alapon tudsz bekerülni.
2016. aug. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Túlképzés már egyáltalán nincs, állami finanszírozású képzésre pedig nagyon nehéz bekerülini. Hogy mi lesz 5 év múlva mikor végzel, képtelenség megmondani.
2016. aug. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"És sajnos nem tudok 10 évet várni, hogy igazából bíró lehessek,"


Pedig muszáj lesz, ugyanis az nevezhető ki bíróvá aki minimum 30 éves.


Mennyit keresnek a friss jogászok? Ügyvédi irodákban 100-120 nettó, közigben 140 körül, multiknál 150-250, nyelvtudástól függően. Én kezdő jogászként (most dolgozok egy éve) 196E nettónál kevesebbet nem vittem még haza (ennyi az alapbérem, de vannak túlórák); egy amcsi cégnél dolgozok, a munkanyelvem angol. Nem sok, de nem is rossz pályakezdőként, viszont hátránya, hogy ez a szakvizsgához szükséges gyakorlati időbe nem számít bele.


Ha megvan a szakvizsga és tudsz angolul (és most nem a kocsmai makogásra gondolok, hanem a kőkemény angol jogi szaknyelvre), akkor a határ a csillagos ég. Bíróként meg törvény szabályozza a fizetést, de előre figyelmeztetlek, hogy ha tényleg bíró akarsz lenni, akkor iszonyat sokat kell tanulni és publikálni, ugyanis ez tényleg kihalásos úton megy és csak azokat nevezik ki, akik vagy nagyon tudnak és van tudományos hátterük, vagy azokat akik csókosok.

2016. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Na igen, ha valaki valakinek a valakije, a határ a csillagos ég :D
2016. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok bírónak van gyereke. 30 évesen bíró leszel, dolgozol pár évet és épp időben leszel a szüléshez. Sok sikert!
2016. aug. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

"196E nettónál kevesebbet nem vittem még haza (ennyi az alapbérem, de vannak túlórák); egy amcsi cégnél dolgozok, a munkanyelvem angol."


Vissza is olvasod, amit írsz, mester?


A MUNKANYELVED AZ ANGOL. AMCSI cégnél dolgozol. Ez rohadtul nem az ÁTLAG!!!!!!


Az átlag végzett jogász nem ilyen körülmények között próbál teljesíteni.


Örül, ha egy nyelvet épphogy beszél, magyar cégnél, magyar ügyfelek között.


Lehet, hogy van néhány "kakukktojás" a jogászok között, akik több nyelven is tudnak dolgozni, vagy egy nyelvet tudnak jogi munkavégzés szintjén, de még mindig nem ez az általánosan jellemző.


Amit Te tudsz, az ritka. 10 jogászból nagyjából 3 esetben igaz. A többségre nem. És Ők is lehetnek pályakezdők.

Csak éppen nem annyiért, mint Te.


Nekik már annak is örülniük kell, ha nem nekik kell fizetni saját maguk után a Tb - t.

2017. febr. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!