Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdinfó msc-vel tényleg...

Gazdinfó msc-vel tényleg nettó 500-600 ezret lehet keresni, vagy csak iriggyé akart tenni ez a szemétláda ismerősöm?

Figyelt kérdés

állítólag az alapdiploma nem ér semmit, csak egy általános tudást ad!?!?

és az msc-n olyan dolgokra lehet már specializálódni, amire nagy a keresleg. pl:

pénzügyi infó, vállalatirányítási programok meg valami fintech ami most feltörekvőben van

ez kamu/túlzás?

szerintem 200-250-et keres egy mérnökinfós, akkor ezek nem keresnek 500at



2016. szept. 7. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
250-nél a kezdőfizetés is több ha van valami köze hozzá. Az hülyeség, hogy az alapdiploma nem ad elég tudást, infósként már BSc-vel is nagyon jól lehet keresni. De egy tény: BME vagy BCE gazdinfó MSc-vel, több ismerősöm van aki bruttó 1 millió felett keres, főleg SAP tanácsadó illetve banki business analyst pozíciókban.
2016. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

SZÓVAL MOST MÁR JÓ HELYRE ÍROM REMÉLEM:


egy sima üzleti elemző alkalmazott/beosztott 1 misit keres?

megnézném azt magamnak...

esetleg az osztály vezetője a morgan stanley-ben...

2016. szept. 7. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
az 1 millió nagy kamu
2016. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én informatikai cégnél dolgozom. 1500 informatikai-szerű munka van itt, átlag bruttó 300-000-at kapnak, a manager persze többet, de van, aki még ennél is kevesebbet.

Persze kis cégeknél a rendszeradminisztrátor, aki mindenért egyedül felel, sokkal többet kap, de ahhoz már tényleg különleges tudás és tapasztalat kell, amit nem a főiskolán fog összeszedni.

2016. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Az IT önmagában nagyon jól fizet, de az SAP, quantitative developement, computational finance ezen belül is felső kategória. Nézd meg a glassdoor-t, milyen fizetést ír egy Morganes IT Associate-nek. Az ott a ranglétra alja, frissdiplomás haverjaim Msc után ilyen pozíciót kaptak. Nekem villamosmérnöki diplomával sem ajánlottak sehol bruttó 350 alatt kezdő fizetést C++ fejlesztésért.


Az IT egy külön világ Budapesten...

2016. szept. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nem az osztály vezetője. 5év tapasztalattal az átlag BA fizetés az bruttó 900ezer. Hiába veritek magatokat attól még a fizetés nem lesz kevesebb.
2016. szept. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Mérnökinfós 200-at keres, haha. Igen, hetente. :)
2016. szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tegnap 09:11

pályakezdőként? Magyarországon?? aztán felébredsz és bilibe lóg a kezed :D


[link]


arról nem beszélve, hogy kb. minden harmadik ember megy msc-re, szóval alapból hátránnyal indulsz a munkaerőpiacon, ha csak bsc-d van :D

2016. szept. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A bruttó 350 teljesen hihető, a glassdoor-on lévő béreket is láttam már, azok is korrektek

én arról beszélek, akinek bruttó 1 misit keres több ismerőse is xd

tipikus netes habiszti gyerek

2016. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Pályakezdő infós 250-300 nettó, 5 éven belül ha ügyes 500-600 nettó, BSc/MSc senkit nem érdekel, a tapasztalat számít. Ezek a száraz tények.
2016. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!