Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A ma Magyarországon hiányzó...

A ma Magyarországon hiányzó 10-15 ezer hiányzó informatikus hány iskolai rendszergazda vagy hasonló alulfizetett pozíciót foglal magában?

Figyelt kérdés
Nekem kissé hihetetlenek a hírek: arról hallok, hogy bölcsészeket képeznek programozóvá, de nekem két év informatikai tanulmányok után se jeleznek vissza sehonnan. (eddig is munka mellett végeztem a tanulmányaimat, nem nappalira járok). Vagy azért még fontos a diploma a nagy hiány ellenére?

2016. szept. 7. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

Ez csak statisztikai adat.

ezek mind be vannak töltve, csak egy ember csinálja több ember munkáját.

Persze a statisztikában külön "képzettségként" szerepel.


Mondok egy példát.


Webprogramozó, rendszerkarbantartó.


Akár egy ember is betöltheti, persze a két munkakörért csak egy fizetés jár, így papíron "statisztika szerint" az egyik betöltetlen maradt.

2016. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Olyan mint amikor egyszerre vagy udvaros, meg kazánfűtő..
2016. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Persze bölcsészeket képeznek informatikussá, mert azokat még be lehet palizni, már aki hagyja magát.

Újabb éveket töltenek el feleslegesen, újabb intézmények keresik hülyére magukat az utánuk járó támogatással, vagy az általuk befizetett tandíjból.

És amíg az iskolapadban űlnek addig sem emelik a munkanélküliek statisztikai létszámát.

2016. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Terelgetnek itt mindenkit mint a birkát csak egyre szűkebb a karám, és egyre kevesebb a fű..
2016. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az IBM-ben pl. nagyon keresik őket, nagy a hiány. De persze nem milliós fizetésre gondolj. Elég nevetséges a pénz, amit ajánlanak, szerintem azért sem találnak. Igaz, nem is feltétel a szakirányú diploma, érettségi elég, meg ha kicsit értesz a géphez, holnap már szerver rendszergazda lehetsz.
2016. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

bölcsész???

Annyi köze van az informatikához mint egy vakondnak a repüléshez...

Előbb lesz egy fizikusból informatikus mint bölcsészből...

2016. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az informatikában a munkaerő-hiány legtöbbször nem az ilyen alulfizetett pozicióknál jelentkezik, azokból van sok, hanem a tényleges tudást igénylő helyekről hiányoznak az emberek.

Fejlesztők, adatbázis-szakértők, sap-szakértők, igazi rendszergazdák(értsd: nem windost telepít, gépeket állít be), kismillió fajta pozicióból.


Egy 0-1 éves tapasztalattal rendelkező "webprogramozót" (hogy az első hozzászóló szóhasználatával éljek, bár ilyen általános kategória már nem nagyon létezik) nem találsz nettó 250k alatt, így aztán az nem fogod neked rendszergazdáskodni, azt megkapod 150k nettóért is, de a képzett fejlesztő otthagy, ha ilyenre akarod befogni.


Diploma ráadásul legtöbbször nem is kell, a tapasztalat SOKKAL többet ér.

Nálunk (a top10 leglátogatottabb magyar oldalból 3 a mienk) a 25 fős IT-s csapatból van 1 diplomás közgazdász, 1 diplomás villamosmérnök, 2 diplomás bölcsész, 1 diplomás könnyűipari menedzser és egy 1 diplomás mérnökinformatikus. A többinek max évei vannak, diplomája nincs. :)

Van aki pultosként dolgozott, van aki biciklisfutárként, van, aki kéthavonta jár haza vidékre traktorozni, aratni, ilyesmik, mert ő olyan környezetből jött.


Baromira sokféle ember tanulhatja meg a fejlesztést, sokan döntöttek úgy, jó pár évvel a diplomájuk és az ahhoz kapcsolódó munkájuk után, hogy váltanának.

2016. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezek a hiányzó pozíciók inkább komolyabb tudást igénylő szakmákban betöltetlenek. A rendszergazda is egy remek szakma, de csupán OKJ szintű és eléggé alap, szinte semmilyen tudást nem ad át, e mellé rengeteg noname középiskolában oktatják ahol gyenge tanárok szintén nem adnak át használható tudást. De egy jó rendszergazda nagyon keresett de meglehetősen nagy tudás kell hozzá amihez jó pár év tapasztalat kell.



Egyébként igen hiány van. Én hálózat mérnök vagyok, az első álláshirdetésre amire jelentkeztem arra felvettek.

2016. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

El lehet helyezkedni OKJ-s rendszergazda végzettséggel Budapesten?


Tegyük fel érdekel is a szakma és saját magam is fejlesztem magam jóval a tanfolyam keretein túlmenően is, DE munkahelyi szakmai gyakorlatot nem tudok felmutatni mivel kezdő vagyok informatikai területen...

2016. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!