Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El lehet helyezkedni OKJ-s...

El lehet helyezkedni OKJ-s RENDSZERGAZDA vagy OKJ-s SZOFTVERFEJLESZTŐ végzettséggel Budapesten? És ha igen, melyikkel esélyesebb?

Figyelt kérdés

Érdekel is a szakma (talán a programozás jobban) és saját magam is fejleszteném magam jóval a tanfolyam keretein túlmenően... DE munkahelyi szakmai gyakorlatot nem tudok felmutatni mivel kezdő vagyok informatikai területen.


Melyik OKJ-s tanfolyamot érdemes elvégezni elhelyezkedési esélyeket tekintve???


Tudom egytem, majd talán később, előbb munkába szeretnék állni ezen a területen...



2016. szept. 11. 12:26
 1/2 K3Rn3LPaniC ***** válasza:
100%

Kb ugyanilyen kérdésre volt a válaszom:


- A végzettséged egyik komoly cégnél sem veszik figyelembe, ha nem vesznek fel valahova, az nem azért van, mert nincs BsC-d, MsC-d, vagy bármi másod, hanem mert nem tartanak megfelelőnek az adott pozícióra.


- Az OKJ-s képzést maximum egy általános/középiskolában veszik figyelembe. Úgy vettem észre, hogy valamiért minél "alacsonyabb szintű", vagy "egyszerűbb" a pozíció, annál inkább nézik, hogy van-e papírod róla. Egy nagy, komoly cégnél (Példa kedvéért EPAM, ITSH) maximum rákérdeznek, hogy mit végeztél, de inkább formalitásból. Úgy is az alapján döntenek, hogy hogyan teljesítesz a teszteken és hogy ítél meg a szakmai elbeszélgetésen a feletted lévő szakember (pl junior esetében egy mid, vagy senior, vagy senior esetében egy architekt)


- Aminek ténylegesen súlya van (De ez is inkább csak a komoly pozícióknál, senior, vagy speciális pozícióknál, mint pl. virtualizáció tervezés) azok a Cert-ek.

Ha valamilyen területen neves certed van, akkor azt bizony komolyan veszik. Persze nem a tucat minősítésekre gondolok, mint a CCNA (Senkit nem akarok megsérteni, saját tapasztalat, minden 5. embernek cisco certje van..).

Ha leteszel egy RHCSA-t, akkor annak nagyon tudnak örülni, mert relative ritka. Persze ezeket nem is osztogatják minden sarkon.


A lényeg a lényeg, nekem sincs befejezve az egyetem, mert közben találtam egy remek lehetőséget és azt választottam. Azóta megjártam már több nagy céget, köztük nemzetközi multit is és soha nem volt ebből probléma (Pedig ha pragmatikusan nézzük szumma egy érettségim). 2-3 év szakmai exp (Főleg, ha bekerülsz egy neves ismert céghez) laposra ver bármilyen egyetemi végzettséget az IT szférában, ha meg megvan egy 7-8 év, már biztos, hogy nem krdik meg, hogy jutottál el idáig végzettség nélkül (Ismétlem, nem egy középiskolánál kell elhúzni 7 évet, hanem pl a siemensnél)


Persze a tudást neked kell összegyűjteni, sehol nem fognak használható teljes tudást adni, még egyetemen sem. Az alapokat megmutatják, talán lesz fogalmad az első munkahelyeden, hogy mi történik körülötted, de a releváns tudást ott fogod összeszedni. Rengeteg olvasás, fórumokon, netes leírásokban, tutorialokban. Belecsöppensz majd a serverfault-stackoveflow-digitalocean szentháromságba. Az is jót tesz, ha gyakran jársz szakmai meetup-okra, találkozókra, rengeteget tudsz tanulni a kollégáktól és remek szokott leni a hangulat, aztán egy idő után akár te is tarthatsz előadásokat.

Még annyi lemaradt, hogy természetesen a folyékony angol és szakmai angol alapkövetelmény mindenhol.

De az összes forrás is angolul lesz, amiből tanulnod kell.

2016. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2016. szept. 11. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!