Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit választanátok a helyemben?

Ti mit választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyakornok vagyok egy cégnél, akik fel fognak venni főállásba kb netto 200-max 250ezerért. Melette mesterképzésre fogok járni. Másik opció, hogy havi kb. 235ezer ft ösztöndíjjal Németországba megyek mesterképzésre, így nyilván fel kell mondanom itthon. Ti mit csinálnátok?
2016. szept. 14. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, hogy van-e miből élnem.


Ha támogatnak otthonról akkor németország mert ott 750 EUR-ból nem igazán fogsz nagy lábon élni.


Ha nem támogatnak akkor itthoni munka + mester.

2016. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Otthonról nem segítenek, félretett pénzem van, de szerintem ki lehet jönni a pénzből. Utánanéztem a kollégium 210€, kaja 150-200€, hazautazást nem számolnám bele, mert nem jönnék haza minden hónapban. Egyéb felmerülő költségekre nem elég 350€?? Nem fogok nagylábon élni, de meg fogok élni. Itthon nyilván sokkal több pénzem lenne, viszont mérlegelnem kellene, hogy német vagy magyar diploma és életszínvonal.
2016. szept. 14. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Te tudod.... De egy utcai kifőzdésnél min. 5 euro egy adag kaja, egy étteremben (na nem egy michelin csillagosban, hanem egy olyanban, ahol kb. le lehet ülni) meg min. 20 eur.


150 EURból kajálni akkor tudsz ha az Aldiban a legócskább kajákat veszed és szigorúan magadnak készíted el.

2016. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
menza diákkal 3-4€, hétvégén pedig ahogy mondtad, saját elkészítésű aldis kaja
2016. szept. 14. 21:53
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Oké, 3-4 EUR naponta 2x az egy hónapra 180-240 EUR és nem reggeliztél / kvztál, stb...


Én csak azt mondom, hogy nyugodtan számolj ennél legalább egy 100-assal többet kajára.

2016. szept. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én nem szoktam naponta kétszer ebédelni és kávézni sem.


Hagyjuk ezt a kaja témát, várok még válaszokat!

2016. szept. 14. 22:43
 7/9 anonim válasza:
83%

Szerintem ezt már eldöntötted.

Ha van bátorságod hozzá,akkor menj.

Hosszútávon sokkal jobban jársz a német diplomával.Ha rám hallgatsz utána ott is maradsz állást keresni.

2016. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

"Én nem szoktam naponta kétszer ebédelni és kávézni sem."


Szövegértelmezni se szoktál látom.... napi 2x-i meleg étkezést számoltam.


De nekem mindegy. Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy hosszútávon jobban jársz. Csak figyelmeztetni akartalak, hogy 750 EUR-ból soványan fogsz megélni, ha nem vállalsz melót mellette.


Sok sikert.

2016. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsónak üzenném, hogy azóta kint vagyok Németországban és 400-500€-ból vígan megélek.
2018. jún. 25. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!